Centrum prasowe

Stowarzyszenie Otwarte Klatki powstało w 2012r. po to, by zapobiegać cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt. Otwarte Klatki działają na terenie całej Polski i mają 14 oddziałów, w takich miastach jak: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

  • Akcja „Open Rescue”, podczas której uratowane zostały 2 kury, 2016
  • Konferencja naukowa „Sprawiedliwość dla zwierząt”, Pałac Staszica w Warszawie, 2015
  • Akcja uliczna przeciwko długodystansowemu transportowi zwierząt, 2016
  • Wystawa antyfutrzarska w Sejmie, 2016
  • Akcja uliczna „Jak one to znoszą?”, 2016
  • Ogólnopolski Kongres Antyfutrzarski z mieszkańcami, 2016
  • Interwencyjne odebranie 17 lisów z fermy futrzarskiej, Raciborsk, 2017
  • Maraton pisania pocztówek do polityków, 2017
  • Festiwal Inicjatyw Wegańskich Veganmania, 2017
  • Konferencja „Twój głos w obronie zwierząt” w Sejmie, 2015

Otwarte Klatki mają również zagraniczne oddziały na Litwie, Ukrainie, w Estonii i Wielkiej Brytanii, znane pod szyldem Open Cages. Stowarzyszenie współpracuje z organizacjami z całego świata, w ramach koalicji Fur Free Alliance i Open Wing Alliance.

W skład Zarządu stowarzyszenia wchodzą: Dobrosława Gogłoza (prezeska), Ilona Rabizo (wiceprezeska) i Paweł Rawicki (wiceprezes).

Otwarte Klatki prowadzą kampanie poświęcone poprawie losu zwierząt hodowlanych, m.in. Jak one to znoszą? i Cena futra. W ramach kampanii stowarzyszenie wchodzi w dialog z sieciami handlowymi i politykami oraz prowadzi działania edukacyjne, interwencyjne i medialne. Organizacja promuje również dietę roślinną i ograniczanie konsumpcji produktów odzwierzęcych w kampaniach RoślinnieJemy oraz Jasna Strona Mocy.

Informacje prasowe

9 maja 2017 r.

Największy festiwal wegański znów we Wrocławiu!

Największy festiwal wegańskich inicjatyw już 13 maja po raz czwarty we Wrocławiu! Stowarzyszenie Otwarte Klatki zaprasza na kolejną edycję festiwalu Veganmania. Hala IASE położona w kompleksie Hali Stulecia w sobotę 13 maja zapełni się stoiskami ponad 70 wystawców oferujących w pełni roślinne produkty i usługi.

Kontakt

Dobrosława Gogłoza

Materiały graficzne

Znajdź nas w mediach społecznościowych:

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do grupy osób, którym zależy
na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.