Sprawdź, jakie sklepy i firmy odzieżowe zadeklarowały, że nie będą sprzedawać żadnych ubrań zawierających futro.

Sklepy Wolne od Futer

Sklepy Wolne od Futer (Fur Free Retailer) to kampania międzynarodowej koalicji Fur Free Alliance, która ma na celu zapewnienie konsumentom rzetelnych informacji na temat polityki sklepów w kwestii futer, pozwalając w ten sposób dokonywać świadomych i etycznych wyborów. Stowarzyszenie Otwarte Klatki w 2013 roku stało się oficjalnym przedstawicielem Fur Free Alliance w Polsce.

Kampania promuje wyłącznie sprzedawców, którzy zobowiązali się pisemnie do niesprzedawania naturalnych futer oraz wszelkich dodatków futrzanych (nie tylko tych w postaci etoli czy czapek, dotyczy to także obszyć ubrań). Nawet jeśli marka odzieżowa w swoim asortymencie nigdy dotąd nie posiadała wyrobów z prawdziwego futra, poprzez zajęcie zdecydowanego stanowiska w sprawie ich sprzedaży, firma wyraża swój sprzeciw wobec takiego traktowania zwierząt oraz wspiera tym samym wysiłki zmierzające do zakazania hodowli zwierząt na futro na całym świecie. Jest to symboliczny akt poparcia kampanii Fur Free Retailer.

Taką zdecydowaną i świadomą postawę docenia coraz większa grupa klientów. Ostatnie badania opinii publicznej w Polsce, we Włoszech i w Skandynawii pokazują, że zwłaszcza młode kobiety nie chcą widzieć naturalnych futer w kolekcjach odzieżowych, uważając je za nieetyczne, niepotrzebne i passé.

Aktualnie do kampanii należy ponad 320 międzynarodowych firm, m.in.:

Polskie marki, które oficjalnie dołączyły do projektu to:

oraz: Alexandra K, Bayca, Bohema Clothing, BOHO, Brasz, Elade, Evokaii, Folk Design, Heroesque, Kozacki Mops, KULTA, Landebahn, Luka Bandita, Mimiś, Ninety Eight Clothing, Piekuo, Rododendron, SAS (Such a Sucz), Slogan Eco-streetwear, Unrest Clothing, Veganise, Vegemoda, Wisłaki, YES TO DRESS.


Projektanci wolni od futer

Viola Śpiechowicz
Gosia Sobiczewska
Kamila Gawrońska-Kasperska
Pat Guzik
Anna Dudzińska


Partnerzy


Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do grupy osób, którym zależy
na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.