Eactive wiemy jak

Eactive wiemy jak to wrocławska firma zajmująca się marketingiem w wyszukiwarkach, czyli pozycjonowaniem stron oraz Google AdWords.

Forma współpracy: Darowizna na cele statutowe.

Odkapsluj euforię

Odkapsluj euforię to nie tylko dystrybutor znanych i cenionych napojów, ale również wzorcowy przykład przedsiębiorstwa zaangażowanego społecznie. Firma wspiera różne inicjatywy społeczne i proekologiczne.

Forma współpracy: Wsparcie eventów promujących dietę roślinną na zasadach ekonomii społecznej.

Polsoja

Polsoja to producent tofu, roślinnych wędlin i sera, past i pasztetów. Jako pierwsza firma w Polsce rozpoczęła produkcję tofu, propagując tym samym dietę roślinną.ssell. W 2014 ukazała się seria teledysków i minialbum, który można było usłyszeć m.in. na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Forma współpracy: Wsparcie produktowe wydarzeń promujących dietę wegańską oraz darowizny rzeczowe nagród w konkursach organizowanych przez Otwarte Klatki.

Primavika

Primavika to jedna z najdłużej działających w Polsce firm produkujących jedzenie dedykowane weganom i wegetarianom. W swojej ofercie ma między innymi: masła orzechowe, dania obiadowe, pasty, pasztety, desery, ketchupy i musztardy. Surowce do ich tworzenia pochodzą od zaufanych dostawców i lokalnych rolników.

Forma współpracy: Wsparcie produktowe wydarzeń promujących dietę wegańską oraz darowizny rzeczowe nagród w konkursach organizowanych przez Otwarte Klatki, dofinansowanie druku wegańskich starterów.

Prószyński i S-ka

Prószyński i S-ka to znane i cenione wydawnictwo. Ma w swojej ofercie literaturę polską i światową, literaturę faktu, biografie, książki popularnonaukowe, kulinarne oraz dla dzieci i młodzieży.

Forma współpracy: Darowizna rzeczowa z przeznaczeniem na nagrody w konkursie organizowanym przez Otwarte Klatki.

Zielone Laboratorium

Zielone Laboratorium to producent w pełni wegańskich kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Właścicielki firmy stawiają na etykę na każdym etapie produkcji.

Forma współpracy: Firma przekazuje Stowarzyszeniu 5% zysków ze sprzedaży wybranych kosmetyków.

Zmiany Zmiany

Zmiany Zmiany to producent w 100% roślinnych, zdrowych i przepysznych batonów. Wyjątkowe smaki uzyskane są dzięki najlepszej jakości składnikom. Już w przeciągu pierwszych tygodni działalności firmy batony Zmiany Zmiany znalazły setki wiernych fanów.

Forma współpracy: Firma przekazuje Stowarzyszeniu 1% zysków.

Musictoolz

Musictoolz to dystrybutor najwyższej klasy sprzętu pro audio, wyposażający studia nagraniowe, mikserskie i masteringowe, jak również niewielkie studia projektowe.

Forma współpracy: Firma przekazuje Stowarzyszeniu 2% zysków.

Urban Vegan

Urban Vegan to znajdujący się we Wrocławiu największy w Polsce market z artykułami roślinnymi. W swojej ofercie - dostępnej również w sklepie internetowym! - posiada zarówno powszechnie znane, sprawdzone już produkty, jak i nowinki dopiero wchodzące na rynek wegański.

Forma współpracy: Comiesięczna darowizna na cele statutowe, wsparcie produktowe eventów.

Loveink

Loveink to polski producent w pełni wegańskich kosmetyków do tatuażu. Jako marka odpowiedzialna społecznie przykłada dużą uwagę do jakości i naturalności składników oraz wspiera działalność prozwierzęcą.

Forma współpracy: Darowizny pieniężne i produktowe, organizacja wspólnych akcji promocyjnych.

NinetyEight

NinetyEight to marka odzieżowa projektująca m.in. bluzy, T-shirty i torby z oryginalnymi grafikami. Wśród swoich projektów ma również dział z nadrukami prozwierzęcymi.

Forma współpracy: Firma przekazuje Stowarzyszeniu 10% zysków ze sprzedaży produktów z działu Animal Rights.

Real-Construct

Real-Construct to krakowski deweloper budowlany.

Forma współpracy: Darowizny na cele statutowe. Pomoc w finansowaniu kampanii Cena Futra.

Mediafarm

Mediafarm jest wiodącą niezależną siecią reklamy video w polskim internecie. Realizuje skuteczne masowe kampanie z wykorzystaniem video skierowane do dorosłych oraz dzieci w ponad dwustu serwisach internetowych z Polski oraz zagranicy.

Forma współpracy: Darmowa emisja kampanii promujących cele Stowarzyszenia.

alalea

alalea to wspólny projekt ilustracji w postaci plakatów i innych artykułów do wnętrz. Tworzą go Mama (Ala) i Córka (Lea) Uwielbiają zwierzęta, ilustracje, naturę i wspólne działania. Bohaterami ich prac są zwierzęta i otaczająca nas natura.

Forma współpracy: Firma przekazuje Stowarzyszeniu 5% zysków.

Zakochajmy Polskę

Zakochajmy Polskę to polska firma szkoleniowa, której oferta warsztatów, kursów, coachingów i poradników skierowana jest zarówno do singli jak i do osób w związkach. "Przez rozwój osobisty do serca" - tym hasłem Zakochajmy Polskę pokazuje, że warto się rozwijać i stawać lepszym człowiekiem, zarówno dla siebie, jak i dla innych, nie tylko ludzi, ale i zwierząt.

Forma współpracy: Firma przekazuje Stowarzyszeniu 2% ze sprzedaży swojego najlepszego produktu: Kursów Dla Singli "Jak znaleźć wymarzonego partnera".

Trawny wybór

Trawny wybór ma na celu dzielenie się wegańską ideą - w sposób zrozumiały i przystępny. Zarówno przyjazny sklep internetowy z wegańskimi koszulkami, jak i blog na temat roślinnego stylu życia, zrodziły się z nadziei na poprawę losu wszystkich zwierząt.

Forma współpracy: Firma przekazuje Stowarzyszeniu 5% zysków.

Zielone Pojęcie

Zielone Pojęcie to nowa marka zdrowych i łatwych w przygotowaniu, suszonych posiłków. Wszystkie produkty zawierają 100% naturalnych składników, pozyskiwanych od lokalnych dostawców.

Forma współpracy: Firma przekazuje Stowarzyszeniu 10 groszy ze sprzedaży każdej zupy.

Zasady współpracy

 1. Stowarzyszenie Otwarte Klatki współpracuje jedynie z tymi firmami spożywczymi, które swoją działalnością przyczyniają się do promowania diety wegańskiej i wegetariańskiej lub z firmami niespożywczymi, których profil działalności nie jest sprzeczny z celami statutowymi Stowarzyszenia.

 2. Możliwe formy wsparcia, które Stowarzyszenie może przyjąć ze strony ludzi biznesu:

  • darowizny finansowe
  • darowizny rzeczowe (np. produkty firmy z przeznaczaniem na nagrody w konkursach organizowanych w mediach społecznościowych lub na aukcje charytatywne, a także przydatne w pracy Stowarzyszenia wyposażenie)
  • bezpłatne wykonywanie usług na potrzeby prowadzonych przez Stowarzyszenie działań (np. druk materiałów, pozycjonowanie strony internetowej etc.)
  • marketing wiązany (przekazywanie Stowarzyszeniu określonego procenta zysków ze sprzedaży danego produktu)
  • wolontariat pracowniczy, w tym wolontariat kompetencji (Stowarzyszenie chętnie przyjmie pomoc w postaci szkoleń i warsztatów z zakresu PR, pracy zespołowej, koordynowania projektów, prowadzenia kampanii etc.)
  • payroll (dobrowolne odpisy „groszowych końcówek” od pensji pracowników)
  • matching funds (pomnażanie przez firmę środków pieniężnych zebranych przez pracowników)
  • inne
 3. Zakres współpracy Stowarzyszenia z każdą firmą jest uzgadniany indywidualnie i opiera się na wzajemnym poszanowaniu celów i misji obu stron.


Jeśli jako pracownik lub właściciel firmy masz pomysł na współpracę z naszym Stowarzyszeniem, skontaktuj się z nami: basia.pieton@otwarteklatki.pl

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do grupy osób, którym zależy
na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.