Control the Weather

CTW to elektroniczny skład z Warszawy tworzący muzykę, która przywołuje na myśl artystów takich jak Grimes, Moloko, David Bowie czy Arthur Russell. W 2014 ukazała się seria teledysków i minialbum, który można było usłyszeć m.in. na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Forma współpracy: Przekazanie dochodu ze sprzedaży płyty Kynodontas.

Eactive wiemy jak

Eactive wiemy jak to wrocławska firma zajmująca się marketingiem w wyszukiwarkach, czyli pozycjonowaniem stron oraz Google AdWords.

Forma współpracy: Darowizna na cele statutowe.

Odkapsluj euforię

Odkapsluj euforię to nie tylko dystrybutor znanych i cenionych napojów, ale również wzorcowy przykład przedsiębiorstwa zaangażowanego społecznie. Firma wspiera różne inicjatywy społeczne i proekologiczne.

Forma współpracy: Wsparcie eventów promujących dietę roślinną na zasadach ekonomii społecznej.

Polsoja

Polsoja to producent tofu, roślinnych wędlin i sera, past i pasztetów. Jako pierwsza firma w Polsce rozpoczęła produkcję tofu, propagując tym samym dietę roślinną.ssell. W 2014 ukazała się seria teledysków i minialbum, który można było usłyszeć m.in. na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Forma współpracy: Wsparcie produktowe wydarzeń promujących dietę wegańską oraz darowizny rzeczowe nagród w konkursach organizowanych przez Otwarte Klatki.

Primavika

Primavika to jedna z najdłużej działających w Polsce firm produkujących jedzenie dedykowane weganom i wegetarianom. W swojej ofercie ma między innymi: masła orzechowe, dania obiadowe, pasty, pasztety, desery, ketchupy i musztardy. Surowce do ich tworzenia pochodzą od zaufanych dostawców i lokalnych rolników.

Forma współpracy: Wsparcie produktowe wydarzeń promujących dietę wegańską oraz darowizny rzeczowe nagród w konkursach organizowanych przez Otwarte Klatki, dofinansowanie druku wegańskich starterów.

Prószyński i S-ka

Prószyński i S-ka to znane i cenione wydawnictwo. Ma w swojej ofercie literaturę polską i światową, literaturę faktu, biografie, książki popularnonaukowe, kulinarne oraz dla dzieci i młodzieży.

Forma współpracy: Darowizna rzeczowa z przeznaczeniem na nagrody w konkursie organizowanym przez Otwarte Klatki.

Tofutotu

Tofutotu to sklep internetowy oferujący roślinne produkty spożywcze, kosmetyki, karmy dla zwierząt etc. Firma udostępnia również te produkty, których do tej pory nie było na polskim rynku.

Forma współpracy: Firma przekazuje Stowarzyszeniu 3% zysków.

Vege Gang

Vege Gang to sklep internetowy mający w swojej ofercie odzież z nadrukami promującymi dietę wegańską.

Forma współpracy: Darowizny rzeczowe na aukcje charytatywne.

Zielone Laboratorium

Zielone Laboratorium to producent w pełni wegańskich kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Właścicielki firmy stawiają na etykę na każdym etapie produkcji.

Forma współpracy: Firma przekazuje Stowarzyszeniu 5% zysków ze sprzedaży wybranych kosmetyków.

Zmiany Zmiany

Zmiany Zmiany to producent w 100% roślinnych, zdrowych i przepysznych batonów. Wyjątkowe smaki uzyskane są dzięki najlepszej jakości składnikom. Już w przeciągu pierwszych tygodni działalności firmy batony Zmiany Zmiany znalazły setki wiernych fanów.

Forma współpracy: Firma przekazuje Stowarzyszeniu 1% zysków.

Musictoolz

Musictoolz to dystrybutor najwyższej klasy sprzętu pro audio, wyposażający studia nagraniowe, mikserskie i masteringowe, jak również niewielkie studia projektowe.

Forma współpracy: Firma przekazuje Stowarzyszeniu 2% zysków.

Urban Vegan

Urban Vegan to znajdujący się we Wrocławiu największy w Polsce market z artykułami roślinnymi. W swojej ofercie - dostępnej również w sklepie internetowym! - posiada zarówno powszechnie znane, sprawdzone już produkty, jak i nowinki dopiero wchodzące na rynek wegański.

Forma współpracy: Comiesięczna darowizna na cele statutowe, wsparcie produktowe eventów.

Loveink

Loveink to polski producent w pełni wegańskich kosmetyków do tatuażu. Jako marka odpowiedzialna społecznie przykłada dużą uwagę do jakości i naturalności składników oraz wspiera działalność prozwierzęcą.

Forma współpracy: Darowizny pieniężne i produktowe, organizacja wspólnych akcji promocyjnych.

NinetyEight

NinetyEight to marka odzieżowa projektująca m.in. bluzy, T-shirty i torby z oryginalnymi grafikami. Wśród swoich projektów ma również dział z nadrukami prozwierzęcymi.

Forma współpracy: Firma przekazuje Stowarzyszeniu 10% zysków ze sprzedaży produktów z działu Animal Rights.

Real-Construct

Real-Construct to krakowski deweloper budowlany.

Forma współpracy: Darowizny na cele statutowe. Pomoc w finansowaniu kampanii Cena Futra.

Mediafarm

Mediafarm jest wiodącą niezależną siecią reklamy video w polskim internecie. Realizujemy skuteczne masowe kampanie z wykorzystaniem video skierowane do dorosłych oraz dzieci w ponad dwustu serwisach internetowych z Polski oraz zagranicy.

Forma współpracy: Darmowa emisja kampanii promujących cele Stowarzyszenia.

Zasady współpracy

 1. Stowarzyszenie Otwarte Klatki współpracuje jedynie z tymi firmami spożywczymi, które swoją działalnością przyczyniają się do promowania diety wegańskiej i wegetariańskiej lub z firmami niespożywczymi, których profil działalności nie jest sprzeczny z celami statutowymi Stowarzyszenia.

 2. Możliwe formy wsparcia, które Stowarzyszenie może przyjąć ze strony ludzi biznesu:

  • darowizny finansowe
  • darowizny rzeczowe (np. produkty firmy z przeznaczaniem na nagrody w konkursach organizowanych w mediach społecznościowych lub na aukcje charytatywne, a także przydatne w pracy Stowarzyszenia wyposażenie)
  • bezpłatne wykonywanie usług na potrzeby prowadzonych przez Stowarzyszenie działań (np. druk materiałów, pozycjonowanie strony internetowej etc.)
  • marketing wiązany (przekazywanie Stowarzyszeniu określonego procenta zysków ze sprzedaży danego produktu)
  • wolontariat pracowniczy, w tym wolontariat kompetencji (Stowarzyszenie chętnie przyjmie pomoc w postaci szkoleń i warsztatów z zakresu PR, pracy zespołowej, koordynowania projektów, prowadzenia kampanii etc.)
  • payroll (dobrowolne odpisy „groszowych końcówek” od pensji pracowników)
  • matching funds (pomnażanie przez firmę środków pieniężnych zebranych przez pracowników)
  • inne
 3. Zakres współpracy Stowarzyszenia z każdą firmą jest uzgadniany indywidualnie i opiera się na wzajemnym poszanowaniu celów i misji obu stron.


Jeśli jako pracownik lub właściciel firmy masz pomysł na współpracę z naszym Stowarzyszeniem, skontaktuj się z nami: justyna.rzadeczko@otwarteklatki.pl

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do grupy osób, którym zależy
na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.