Apel przedwyborczy o uwzględnienie ochrony zwierząt w programach politycznych

Podpisz apel w obronie zwierząt hodowlanych.
Twój głos przekażemy kandydatom do parlamentu.

Szanowni Państwo,

Ustawa o ochronie zwierząt mówi, że zwierzę jest zdolne do odczuwania cierpienia i nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Niestety, obecnie przepisy prawne nie zapewniają zwierzętom wystarczającej ochrony. Zbyt często słyszymy o przypadkach znęcania się nad zwierzętami.

Chów zwierząt wymaga nowoczesnych rozwiązań prawnych. W Polsce wciąż stosuje się praktyki, które są zakazywane w kolejnych krajach Europy i świata. Organizacje pozarządowe wskazują na niewystarczający nadzór i niski poziom dobrostanu hodowanych zwierząt.

Dla mnie, podobnie jak dla rosnącej liczby obywateli i obywatelek Polski, ochrona zwierząt jest ważnym zagadnieniem politycznym. Apeluję do Państwa o uwzględnienie ochrony zwierząt w swoim programie wyborczym i zajęcie stanowiska wobec takich kwestii jak możliwość wprowadzenia zakazu hodowli lisów na futro.

Chcę, żeby mój głos w nadchodzących wyborach pomógł zwierzętom. Będę wybierać spośród tych kandydatów, którzy zgodnie z wolą milionów Polaków i Polek staną w obronie zwierząt.

Z poważaniem,

Wysłanie formularza oznacza akceptację naszej polityki prywatności

Apel podpisało już osób.