nr 11

Biuletyn „Otwarte Klatki”

Centrum ruchu prozwierzęcego to wciąż Europa Zachodnia i Ameryka Północna, ale i w pozostałych częściach świata coraz więcej się dzieje i to chcemy Wam pokazać w 11 numerze naszego biuletynu. W ramach inspiracji przedstawiamy również jednego z naszych darczyńców. A na dokładkę ostatnia część cyklu o nieperfekcjonistycznym weganizmie. Miłej lektury!

Pobierz

nr 10

Biuletyn „Otwarte Klatki”

Większość osób działających w ruchu prozwierzęcym to kobiety. Dlatego z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet właśnie im poświęcamy ten numer naszego biuletynu. W środku wywiady z inspirującymi postaciami z Polski i zagranicy, ciąg dalszy informacji o tym, dlaczego w weganizmie nie chodzi o perfekcjonizm, a także co nieco na temat trzecich urodzin Otwartych Klatek.

Pobierz

nr 9

Biuletyn „Otwarte Klatki”

Tematem przewodnim numeru jest zorganizowana przez nasze stowarzyszenie konferencja „Sprawiedliwość dla zwierząt” – przeczytajcie wywiad z Melanie Joy, autorką książki „Why We Love Dogs, Eat Pigs, and Wear Cows”, oraz artykuł o pragmatycznym podejściu do ruchu praw zwierząt nawiązujący do wystąpienia austriackiego aktywisty Martina Ballucha. Piszemy też o roli śledztw w ruchu prozwierzęcym oraz o perfekcjonizmie jako przeszkodzie dla popularyzacji weganizmu.

Pobierz

nr 8

Biuletyn „Otwarte Klatki”

W ósmym numerze piszemy o tym, dlaczego świadomość jest przereklamowana, a mądre przekazywanie środków ważniejsze niż właściwe wybory konsumenckie. Na dokładkę kilka słów na temat międzynarodowej współpracy Otwartych Klatek w ramach kampanii Sklepy Wolne od Futer oraz zapowiedź naszej nowej kampanii Jasna Strona Mocy, za pomocą której chcemy m.in. walczyć ze stereotypem mięsa jako źródła siły, witalności i męskości.

Pobierz

nr 7

Biuletyn „Otwarte Klatki”

Ten numer biuletynu dotyczy edukacji – piszemy m.in. o zajęciach dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych prowadzonych przez naszych wolontariuszy, ale też o książkach, z którymi warto się zapoznać, jeśli chce się skutecznie działać na rzecz zwierząt. Wiedza o tym, jak działać dobrze, jest pierwszym krokiem do każdej mądrej kampanii.

Pobierz

nr 6

Biuletyn „Otwarte Klatki”

Szósty numer biuletynu poświęciliśmy głównie naszym kampaniom skierowanym do konsumentów: RoślinnieJemy i Sklepy Wolne od Futer. Chociaż dotyczą one nieco różnej tematyki, to ich cel jest wspólny: chcemy, żeby na rynku było coraz więcej alternatyw dla osób, które robiąc zakupy kierują się nie tylko jakością i ceną, ale przede wszystkim moralnością.

Pobierz

nr 5

Biuletyn „Otwarte Klatki”

W piątym numerze poruszamy temat wielkich liczb i statystyk. Piszemy o historii przemysłowej hodowli zwierząt, jej wpływie na środowisko, o tym, jak wygląda życie na fermie brojlerów, i o tym, dlaczego jako stowarzyszenie koncentrujemy się na walce z fermami, a nie na prowadzeniu schronisk. Podpowiadamy też, jak dbać o siebie, aby być dużo bardziej efektywnym aktywistą praw zwierząt.

Pobierz

nr 4

Biuletyn „Otwarte Klatki”

Współpraca z mieszkańcami walczącymi z nowo powstającymi fermami norek w Polsce, abolicja weganizmu, ruch prozwierzęcy jako ruch społeczny a nie moralna krucjata, prawa obywatelskie dla zwierząt, korzystanie z wyników badań naukowych w skutecznej promocji weganizmu – to tylko niektóre tematy poruszane w czwartym numerze naszego biuletynu.

Pobierz

nr 3

Biuletyn „Otwarte Klatki”

Trzeci numer biuletynu poświęciliśmy w dużej mierze zjawisku ataków na ruch prozwierzęcy m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Austrii i Hiszpanii. Obserwując działania policji i agrobiznesu, można dojść do przekonania, że represje pojawiają się zawsze, gdy ruch staje się na tyle skuteczny, że zaczyna zagrażać czyimś interesom. Warto spodziewać się ataków – i być na nie przygotowanym.

Pobierz

nr 2

Biuletyn „Otwarte Klatki”

Jak skutecznie walczyć o prawa zwierząt: Czy jest sens rozdawać ulotki? Jak przeprowadzać śledztwa? Czego nas uczą działania prowadzone w ramach kampanii SHAC oraz represje, z którymi muszą się liczyć aktywiści biorący w niej udział? Odpowiedzi na te pytania szukajcie w drugim numerze biuletynu Otwartych Klatek.

Pobierz

nr 1

Biuletyn „Otwarte Klatki”

W pierwszym numerze biuletynu przedstawiamy fragment naszego raportu „Cena futra – rzeczywistość polskich ferm futrzarskich”, piszemy m.in. o zakazie hodowli zwierząt na futra w Holandii i jego konsekwencjach dla Polski, a także o wpływie materiałów graficznych na działanie aktywistek i aktywistów praw zwierząt. Zapraszamy do lektury!

Pobierz

Biuletyn „Otwarte Klatki”

Kilka razy w roku dla Was, naszych członków wspierających, darczyńców i wszystkich tych, którzy śledzą i popierają nasze działania, publikujemy podsumowania prowadzonych przez nas akcji i kampanii, sylwetki osób tworzących naszą organizację czy wywiady z ciekawymi osobami, którymi się inspirujemy.

Jeśli masz uwagi dotyczące biuletynu, pomysły na teksty lub może sami chciał(a)byś coś napisać, skontaktuj się z nami, wysyłając wiadomość na adres joanna.stiller@otwarteklatki.pl.

Wydawca
Stowarzyszenie Otwarte Klatki
ul. Grottgera 16/1
60-758 Poznań
Redakcja
Redaktor: Joanna Stiller
Sekretarz redakcji: Monika Matwin
ISSN
2391-4580

Lubisz nasz biuletyn?

Pomóż nam działać!

50 zł100 zł20 złinna kwota

Twoja darowizna pomoże nam dotrzeć z prozwierzęcymi materiałami do jeszcze większej liczby ludzi.

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do grupy osób, którym zależy
na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.