Przekaż darowiznę

Burberry rezygnuje z futer!

Znana marka Burberry zadeklarowała, że nie będzie już używać w swoich kolekcjach futer zwierzęcych, dołączając tym samym do powiększającego się grona firm i projektantów wolnych od futer.

Rezygnacja z używania futer pochodzenia zwierzęcego jest częścią przyjętej przez firmę polityki zwiększania odpowiedzialności społecznej i środowiskowej, która wiąże się także z odchodzeniem od praktyki spalania niesprzedanych produktów i która ma zostać zastąpiona naprawianiem i recyklingowaniem ubrań.

Marco Gobetti, CEO Burberry wyjaśnia, że w modzie należy wprowadzić nowe rozumienie luksusu:

,,Współczesny luksus oznacza odpowiedzialność społeczną i środowiskową. To przekonanie jest dla nas w Burberry bardzo ważne i kluczowe dla długoterminowego rozwoju. Jesteśmy oddani wykorzystywaniu tej samej kreatywności, której używamy do tworzenia ubrań, do pozostałych aspektów funkcjonowania firmy.”

W związku z decyzją marki, już wrześniowa kolekcja, będąca debiutem Riccarda Tisci, nie będzie zawierała żadnych naturalnych futer. Z niecierpliwością czekamy na kolejne dowody, że wyjątkową i luksusową modę da się tworzyć w bardziej etyczny sposób, niewiążący się z cierpieniem zwierząt.

Decyzja Burberry o nieużywaniu futer zwierzęcych oznacza, że marka ta dołączyła do grona wielu innych, które także nie wspierają już ogromnego okrucieństwa wobec zwierząt hodowanych na futro. Należą do nich m. in.: Michael Kors, Versace, Armani czy Gucci. Pełna lista marek znajduje się na międzynarodowej stronie programu Fur Free Retailer.

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter, aby wiedzieć więcej

Pomóż nam działać!

50 zł100 zł20 złinna kwota

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do grupy osób, którym zależy
na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.