Informacje prasowe

4 grudnia 2019

Subway w ogniu krytyki – chodzi o wykorzystywane przez firmę kurczaki

Europejskie organizacje zajmujące się ochroną zwierząt biją na alarm i zarzucają sieci Subway korzystanie z mięsa kurczaków hodowanych w niehumanitarnych warunkach. Zainicjowana dzisiaj międzynarodowa kampania ma przekonać firmę do wprowadzenia wyższych standardów dobrostanowych na fermach będących dostawcami sieci.

jest Partnerem Monitorującym Media

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie Otwarte Klatki powstało w 2012r. po to, by zapobiegać cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt. Otwarte Klatki działają na terenie całej Polski i mają 14 oddziałów, w takich miastach jak: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

  • Akcja „Open Rescue”, podczas której uratowane zostały 2 kury, 2016
  • Konferencja naukowa „Sprawiedliwość dla zwierząt”, Pałac Staszica w Warszawie, 2015
  • Akcja uliczna przeciwko długodystansowemu transportowi zwierząt, 2016
  • Wystawa antyfutrzarska w Sejmie, 2016
  • Akcja uliczna „Jak one to znoszą?”, 2016
  • Ogólnopolski Kongres Antyfutrzarski z mieszkańcami, 2016
  • Interwencyjne odebranie 17 lisów z fermy futrzarskiej, Raciborsk, 2017
  • Maraton pisania pocztówek do polityków, 2017
  • Festiwal Inicjatyw Wegańskich Veganmania, 2017
  • Konferencja „Twój głos w obronie zwierząt” w Sejmie, 2015

Otwarte Klatki mają również zagraniczne oddziały na Litwie, Ukrainie, w Estonii i Wielkiej Brytanii, znane pod szyldem Open Cages. Stowarzyszenie współpracuje z organizacjami z całego świata, w ramach koalicji Fur Free Alliance i Open Wing Alliance.

W skład Zarządu stowarzyszenia wchodzą: Dobrosława Gogłoza (prezeska), Ilona Rabizo (wiceprezeska) i Paweł Rawicki (wiceprezes).

Otwarte Klatki prowadzą kampanie poświęcone poprawie losu zwierząt hodowlanych, m.in. Jak one to znoszą? i Cena futra. W ramach kampanii stowarzyszenie wchodzi w dialog z sieciami handlowymi i politykami oraz prowadzi działania edukacyjne, interwencyjne i medialne. Organizacja promuje również dietę roślinną i ograniczanie konsumpcji produktów odzwierzęcych w kampaniach RoślinnieJemy oraz Jasna Strona Mocy.

Kontakt

Marta Korzeniak

Materiały graficzne

Znajdź nas w mediach społecznościowych:

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do grupy osób, którym zależy
na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.