Przekaż darowiznę

Chata Polska rezygnuje z jaj klatkowych

Chata Polska, sieć sklepów ogólnospożywczych z polskim kapitałem, ogłosiła właśnie, że do 2025 roku zrezygnuje ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego.

Chata Polska dobrym przykładem dla innych

Wprowadzenie polityki dobrostanu kur niosek przez sieć Chata Polska potwierdza, że rezygnowanie z jaj „trójek” jest bardzo ważnym i rosnącym trendem na rynku sieci sklepów spożywczych, w tym również franczyzowych. Decyzja firmy jest także wyzwaniem dla pozostałych firm z branży oraz zachętą do wprowadzenia wysokich standardów w zakresie dobrostanu zwierząt hodowlanych. Podobną decyzję w kwestii poprawy dobrostanu kur niosek wprowadziły już takie sklepy jak: Żabka, Lidl, Auchan oraz wiele innych.

A jakie firmy dbają o kury?

Od rozmów do deklaracji

Polityka sklepów Chata Polska związana z dobrostanem kur niosek została podjęta w trakcie rozmów ze Stowarzyszeniem Otwarte Klatki w ramach kampanii Jak One To Znoszą. Jak oświadczył Dyrektor Generalny Chaty Polskiej Robert Siemiński:

“Popieramy deklaracje złożone w tej materii przez inne sieci handlowe i oświadczamy, że zrezygnujemy z handlu tymi produktami zarówno dla marki własnej, jak i pochodzącymi od innych producentów.”

Gratulujemy Chacie Polskiej podjęcia słusznej i etycznej decyzji. Cieszy nas fakt, że coraz więcej sieci handlowych deklaruje, że nie chce wspierać okrutnego biznesu, jakim jest hodowla kur niosek w klatkach.

 

Dlaczego chów klatkowy jest zły?

Z chowu klatkowego pochodzą jaja oznaczone cyfrą “3”. Kury utrzymywane w tym systemie są zamykane w ciasnych klatkach przechowywanych w ogromnych halach. Nie mogą grzebać w ziemi, nie widzą słońca, często umierają z wyczerpania i stresu. Takie warunki chowu doprowadzają do licznych obrażeń, złamań i chorób ptaków. W obliczu takich hodowli, trudno mówić o zapewnieniu zwierzętom podstawowych dobrostanowych warunków. Chów klatkowy jest obecnie najokrutniejszą metodą hodowli kur niosek na świecie.

Kupując jaja spoza chowu klatkowego działasz etycznie, ratujesz miliony kur niosek.

Chcę pomóc kurom

Pomóż nam działać!

50 zł100 zł20 złinna kwota

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do grupy osób, którym zależy
na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.