Przekaż darowiznę

Czas na zakaz hodowli zwierząt na futra!

Zmiana nigdy nie przychodzi tak po prostu. Ktoś zawsze sprawia, że przychodzi.

W grudniu 2012 r. Holandia uchwaliła całkowity zakaz chowu zwierząt na futro. W październiku 2013 r. prace nad zakazem hodowli norek podjęła Estonia. W Polsce Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt proponuje zapis zakazu hodowli zwierząt na futro w przygotowywanym projekcie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Pomóż nam odesłać futro do historii: Czas na zakaz!

W ciągu ostatnich lat protesty miały miejsce w ponad 50 miejscowściach. W 2013 r. dzięki wysiłkom mieszkańców udało się zablokować inwestycje w co najmniej ośmiu miejscowościach. 200 tysięcy osób podpisało projekt obywatelskiej ustawy o ochronie zwierząt. Ponad 27 tysięcy osób podpisało petycję na rzecz zakazu – z czego ponad dwa tysiące przez ten weekend!

Poseł-hodowca, Andrzej Piątak, proponuje ograniczenie budowy nowych ferm. Pojawiają się pomysły takich kuriozalnych zmian prawa  jak znakowanie norek. Przywołuje się badania naukowców związanych z przemysłem futrzarskim, według których norka hodowana na fermach po kilkudziesięciu latach wyewoluowała nagle w nowy „niegroźny” gatunek, a problem nie istnieje.

Przeczytaj także: Były pracownik fermy norek ujawnia drastyczny film

Nie wierzymy w możliwość „ucywilizowania” przemysłu futrzarskiego. Rozpoczynamy walkę o nowelizację ustawy o ochronie zwierząt zawierającą zakaz hodowli zwierząt na futro.

czas na zakaz

Dlaczego zakaz?

Ponieważ w ciągu najbliższych trzech tygodni na polskich fermach zginie nawet o milion zwierząt więcej niż w ubiegłym roku. Również na ponad trzydziestu nowych fermach, które nie istniały jeszcze w momencie wydawania raportu „Cena futra”.

Ponieważ liczba osób, na których jakość życia wpływa wybudowanie fermy w ich regionie, jest nieporównywalnie większa wobec liczby osób, którym ferma przynosi korzyści.

Ponieważ nawet ferma wybudowana pośrodku lasu, która nie przeszadza ludziom, nadal zagraża sąsiedztwu – ptakom, zwierzętom, środowisku naturalnemu.

Ponieważ żadna kara finansowa nie jest w stanie wyrządzić dużych szkód hodowcy, który z hodowli futrzarskiej czerpie milionowe zyski.

Ponieważ każde działanie legislacyjne dotyczące przemysłu futrzarskiego inne niż zakaz, jest tylko próbą osłony interesów hodowców.

Ponieważ ten przemysł musi zostać odesłany do historii – jeśli nie w tym roku, to w następnym – ale ostatecznie i nieodwołalnie. I to Ty możesz przyczynić się do takiej zmiany.

Co możesz zrobić?

czas na zakaz

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś, złóż podpis pod petycją na rzecz zakazu. Namów do tego rodzinę i znajomych.

Wyślij maila ze strony. Codziennie pojawia się tam nowa pula adresatów. Napisz do polityków i upewnij się, że Twój głos został usłyszany.

Przyjedź na demonstrację „Razem przeciwko fermom futrzarskim” 24 listopada w Warszawie, by wykrzyczeć swój sprzeciw.

Dołącz do wydarzenia Koalicji ANTYFUTRO. Będą pojawiały się tam kolejne instrukcje. Śledź i rozpowszechniaj aktualności z facebooka Otwarte Klatki – tej jesieni pokażemy Ci, co ma do ukrycia przed Tobą przemysł futrzarski.

Dołącz do nas, zostając członkiem wspierającym Stowarzyszenia Otwarte Klatki lub wesprzyj rozpoczynającą się kampanię finansowo!

 

Pomóż nam działać!

50 zł100 zł20 złinna kwota

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do grupy osób, którym zależy
na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.