Marka Deni Cler wspiera potworne okrucieństwo – hodowlę zwierząt na futra.

Podpisz petycję i pokaż Deni Cler, że nie zgadzasz się na barbarzyństwo w imię mody.

Zobacz film

Petycja do marki Deni Cler o wycofanie futer naturalnych

Już 0 osób podpisało petycję. Brakuje jeszcze 500 podpisów do 500.

0%

Petycja zbierana jest przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Szanujemy twoją prywatność i zapewniamy, że podane informacje będą używane wyłącznie do celów związanych z petycją. Wszystkie informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. Podpisując petycję, zgadzasz się na przetwarzanie twoich danych osobowych związanych z celem petycji oraz potwierdzasz, że masz ukończony 16. rok życia.

Deni Cler wspiera przetrzymywanie zwierząt w ciasnych klatkach.

Zatrzymajmy to okrucieństwo!

Czy wiesz, że...

marka Deni Cler wspiera hodowanie zwierząt na futra?

Już ponad tysiąc marek i znanych projektantów oficjalnie zrezygnowało z używania futer, ale Deni Cler nadal zamierza przyczyniać się do niepotrzebnego cierpienia.

Dzikie zwierzęta
zamknięte w klatce

Zwierzęta, które hoduje się na futra, w naturze pokonują wiele kilometrów dziennie. W hodowli przez całe życie są zamknięte w maleńkiej klatce.

Pozbawione możliwości zaspokajania swoich naturalnych potrzeb, lisy, norki czy jenoty cierpią nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.

Piękne futro okupione cierpieniem

To mit, że zwierzęta muszą czuć się dobrze żeby mieć piękne futro. Widzieliśmy lisy, norki czy jenoty z ropiejącymi ranami, odgryzioną łapą czy uchem.

Wiele zwierząt cierpi na zaburzenia zachowania w wyniku których kaleczą się nawzajem. Obrażenia nie są leczone.

Każda ferma jest taka sama

Fermy zwierząt futerkowych na całym świecie wyglądają tak samo. W krajach, w których prawnie zmuszono hodowców do zaspokojenia chociaż minimalnych potrzeb zwierząt, hodowla stała się nieopłacalna. Tragiczne warunki panują nawet na największych, legalnych fermach.

Zabijane w okrutny sposób

Po całym życiu spędzonym w klatce, zwierzęta hodowane na futro czeka okrutny koniec – lisy i jenoty są zabijane poprzez porażenie prądem: elektrody umieszcza się w pysku i odbycie zwierzęcia. Norki są zagazowywane.

Futro NIE JEST ekologiczne

Produkcja sztucznych futer jest o wiele mniej szkodliwa dla planety – – trzeba pamiętać, że futro naturalne musi zostać poddane obróbce chemicznej, a zwierzę które je nosiło musi jeść i produkować odchody.

Smród i zanieczyszczenie wody spowodowane przez fermy są tak uciążliwe, że w całej Polsce odbywają się protesty mieszkańców wsi.

Używanie futer naturalnych oznacza torturę dla zwierząt.

Razem jednak możemy zakończyć to okrucieństwo.

Podpisz petycję, aby przekonać markę Deni Cler do rezygnacji z futer zwierzęcych.

Apel do marki Deni Cler o rezygnację z używania futer naturalnych w kolekcjach

Do: Deni Cler Milano (DCG S.A)

Zwracam się ze stanowczą prośbą, aby zrezygnowali Państwo z wykorzystywania w kolekcjach marki Deni Cler futer naturalnych, które pozyskiwane są w wyjątkowo okrutny sposób i przyczyniają się do ogromnego cierpienia zwierząt.

Zwierzęta hodowane w celu otrzymania tego surowca przetrzymywane są przez wiele miesięcy w małych klatkach, które nie spełniają ich potrzeb gatunkowych. U większości z hodowanych zwierząt obserwuje się liczne urazy oraz choroby, w tym częste uszkodzenia skóry i anomalie behawioralne, takie jak kanibalizm czy stereotypie. Wszystkie te zmiany w zdrowiu i zachowaniu zwierząt jasno wskazują na niedostosowanie systemu hodowli do ich potrzeb gatunkowych. Produkcja futer wywiera również niekorzystny wpływ na środowisko, zarówno w wymiarze globalnym, jak i lokalnym. Fermy futerkowe są pełne cierpiących zwierząt – chęć zysku lub modowy kaprys nie powinny być uzasadnieniem dla takiego barbarzyństwa.

Uśrednione wyniki badań opinii publicznej w Unii Europejskiej wskazują, że 73% respondentów popiera zakaz hodowli zwierząt na futro. Osoby te zasługują na jasną informację, w których sklepach nie są narażone na zakup odzieży lub dodatków z naturalnego futra, które w obecnych czasach bardzo trudno rozróżnić od futra ekologicznego. W związku z tym już ponad 1000 światowych oraz polskich marek poczyniło odpowiednie kroki, oficjalnie rezygnując z futer naturalnych – dołączyło do programu Sklepy Wolne od Futer (Fur Free Retailers) dając tym samym jasny sygnał konsumentom, że ich marka nie wspiera niepotrzebnego cierpienia zwierząt.

Hodowla zwierząt na futro to czyste okrucieństwo, dlatego domagam się, aby marka Deni Cler Milano przestała korzystać z futer naturalnych.

Udostępnij tę stronę

Podziel się swoim zaangażowaniem i wyraź swój sprzeciw wobec wykorzystywania futer naturalnych do produkcji odzieży.

Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Twitterze

Przekaż darowiznę dla zwierząt

Powstaliśmy, aby walczyć z okrucieństwem wobec zwierząt.
Pomóż nam ratować ich życie. Każda złotówka ma znaczenie!

Wybierz kwotę darowizny

Stowarzyszenie Otwarte Klatki
ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań
KRS: 0000444120

Przekaż swójna Otwarte Klatki!
To nic nie kosztuje.
Przekaż 1% podatku