Foie gras zawsze oznacza straszne cierpienie zwierząt

Podpisz petycję, aby zatrzymać przymusowy tucz gęsi i kaczek

Zobacz film

Apel o wyłączenie z oferty produktów powstałych przez przymusowy tucz gęsi i kaczek

Już 0 osób podpisało petycję. Brakuje jeszcze 500 podpisów do 500.

0%

Petycja zbierana jest przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Szanujemy twoją prywatność i zapewniamy, że podane informacje będą używane wyłącznie do celów związanych z petycją. Wszystkie informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności. Podpisując petycję, zgadzasz się na przetwarzanie twoich danych osobowych związanych z celem petycji oraz potwierdzasz, że masz ukończony 16. rok życia.

Wciąż w wielu sklepach czy restauracjach w Polsce można natknąć się na foie gras, które zawsze produkowane jest przez przymusowy tucz gęsi i kaczek.

Zatrzymajmy to okrucieństwo!

Czy wiesz, że...

przymusowy tucz gęsi i kaczek jest zakazany w Polsce od wielu lat?

Tucz przymusowy to okrutna metoda hodowli, która nie powinna mieć miejsca we współczesnym świecie.

Tucz przymusowy

Aby wyprodukować foie gras, gęsi karmi się trzy razy dziennie zbyt dużą ilością pożywienia. Specjalna rura jest im siłą wpychana do gardła. Strumień pokarmu i jego ilość powodują, że u niektórych gęsi dochodzi do pęknięcia żołądka.

Stłuszczone wątroby

Gęsi i kaczki w naturalny sposób przybierają na wadze przed okresem migracji. Produkcja foie gras wykorzystuje te predyspozycje w sposób ekstremalny. Wątroba staje się tak duża, że ptaki mają trudności z oddychaniem i poruszaniem się.

Przedwczesna śmierć

W warunkach naturalnych gęsi mogą dożyć nawet 20 lat, ale te hodowane na foie gras zabijane są w wieku 3-4 miesięcy. Ostatni miesiąc ich życia jest pełen cierpienia z powodu przymusowego karmienia, dlatego wiele nie dożywa nawet do uboju. Każdego dnia pracownicy fermy wynoszą ciała martwych ptaków. Kaczki są zabijane jeszcze wcześniej, ponieważ ich wątroby mają mniejsze możliwości przyrostu.

Złe warunki hodowli

Gęsi spędzają życie na fermie bez dostępu do słońca, świeżego powietrza czy wody, w której powinny pływać całymi dniami. Przestarzałe narzędzia często powodują śmierć ptaków: urazy i zranienia w uszkodzonych klatkach mogą zakończyć życie tych zwierząt. Ciągła ciemność i stłoczenie powodują agresywne zachowania lub też całkowitą apatię.

Foie gras to zbędny produkt

Gęsia wątróbka nie jest produktem potrzebnym. Jest to danie dla wybranych, którzy mają odpowiednie możliwości finansowe i których nie interesuje prawda o warunkach hodowli. Przy produkcji foie gras zwierzęta nie tylko są zabijane, ale wręcz torturowane. Jest to nieakceptowalne w XXI wieku.

Produkcja foie gras to tortura dla zwierząt.

Razem jednak możemy zakończyć to okrucieństwo.

Podpisz petycję, aby przekonać branżę gastronomiczną, że warto odciąć się całkowicie od foie gras.

Apel o niewykorzystywanie foie gras

Szanowni restauratorzy, sprzedawcy, właściciele i menedżerowie hurtowni i supermarketów,

zwracam się ze stanowczą prośbą, aby nie oferowali Państwo swoim klientom foie gras, czyli gęsiej lub kaczej wątróbki, które produkowane jest poprzez przymusowy tucz tych zwierząt.

Zgodnie z obecnym prawodawstwem Unii Europejskiej jedyną możliwością wytworzenia produktu określanego jako foie gras jest właśnie tucz przymusowy. Za pomocą specjalnej rury pokarm jest siłą wtłaczany gęsiom i kaczkom do gardła, co powoduje nadmierny przyrost masy wątroby. Zwierzęta bronią się przed tym zabiegiem, ponieważ jest on dla nich niezwykle bolesny. Fermy zajmujące się hodowlą kaczek i gęsi na foie gras są pełne cierpiących zwierząt, pozbawionych jakiejkolwiek nadziei.

Przypomnijmy, że przymusowy tucz jest w Polsce zakazany od ponad dwudziestu lat. Polski parlament uznał tę praktykę za barbarzyństwo niezgodne z zasadą humanitarnego traktowania zwierząt. Musimy jednak pójść o krok dalej i wyeliminować foie gras również ze sklepów i restauracji.

Szanowni Państwo, przymusowy tucz gęsi i kaczek to czyste okrucieństwo, dlatego domagam się, aby odcięli się Państwo od okupionego cierpieniem produktu, jakim jest foie gras.

Udostępnij tę stronę

Podziel się swoim zaangażowaniem i wyraź sprzeciw wobec okrutnego znęcania się nad kaczkami i gęsiami.

Udostępnij na FacebookuUdostępnij na Twitterze

Przekaż darowiznę dla zwierząt

Powstaliśmy, aby walczyć z okrucieństwem wobec zwierząt.
Pomóż nam ratować ich życie. Każda złotówka ma znaczenie!

Wybierz kwotę darowizny

Stowarzyszenie Otwarte Klatki
ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań
KRS: 0000444120

Przekaż swójna Otwarte Klatki!
To nic nie kosztuje.
Przekaż 1% podatku