STOP sprzedaży żywych karpi

Sprawmy, aby najbliższe święta były wolne od cierpienia karpi.

STOP sprzedaży żywych karpi

Każdego roku w okresie przedświątecznym cierpi ogromna ilość ryb. Dotyczy to przede wszystkim karpi, których sprzedaż jako żywych nadal prowadzona jest przez wiele sklepów. Skutkuje to nadmiernym stłoczeniem zwierząt, niejednokrotnie uniemożliwiającym im poruszanie się i utrzymanie naturalnej pozycji ciała. Ponadto często wyławiane są w nieodpowiedni sposób przez niewykwalifikowany personel, co prowadzi do chwytania ich w okolicach skrzeli, co sprawia rybom ból. Następnie wiele z nich pakowane jest bez wody w plastikowe siatki, co uniemożliwia im oddychanie. Cały proces wywołuje w nich ogromną ilość stresu i cierpienia. Takie traktowanie czujących istot stoi w sprzeczności z Ustawą o ochronie zwierząt oraz wyrokiem Sądu Najwyższego.

Karpie

Nasza kampania ma na celu zapobieganie podobnym sytuacjom i reagowanie na nie. W jej ramach będziemy nakłaniać sklepy, aby zrezygnowały ze sprzedaży żywych ryb, a także informować konsumentów, w jaki sposób powinni zareagować i jak zgłosić sprawę na policję, kiedy zauważą łamanie prawa.

Wspólnie możemy przekonać sieci handlowe do zaprzestania sprzedaży żywych ryb oraz sprawić, że już najbliższe święta będą wolne od cierpienia karpi.

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do grupy osób, którym zależy
na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.