Przekaż darowiznę

Noc zamkniętych drzwi

W nocy z 16 na 17 listopada grupa aktywistów prozwierzęcych przeprowadziła akcję „Noc zamkniętych drzwi” (użyto też angielskiej nazwy „Shut’em Down”, którą można przetłumaczyć jako „Zamknąć je wszystkie”).

Wydarzenie miało miejsce w kilkunastu miastach Rosji, Gruzji i Armenii. Za pomocą kleju i kłódek zamykano drzwi m.in. sklepów mięsnych i futrzarskich. Jak piszą aktywiści w swoim oświadczeniu, ich celem jest zamknięcie wszystkich miejsc, których zysk wiąże się z działaniami powodującymi cierpienie zwierząt.

rosja2

W oświadczeniu możemy przeczytać: „Dzisiaj z całą pewnością wiemy, że zwierzęta to ani mechanizmy, ani zasoby naturalne, a czujące istoty. Istoty, które mogą odczuwać nie tylko fizyczny ból i dyskomfort, ale także cały wachlarz emocji i psychicznych potrzeb. Wiedząc to, nie mamy żadnego prawa postępować z nimi tak, jak byśmy mieli do czynienia z rzeczami. Bez względu na korzyści jakie można odnieść, człowiek nie ma prawa wyzyskiwać zwierząt”.

Aktywiści zwracają też uwagę na szczególne i niewyobrażalne okrucieństwo hodowli przemysłowych wszelkiego typu oraz na zagrożenia ekologicznie, jakie wiążą się z chowem zwierząt. Obiecują również, że pierwsza akcja tego typu nie była ostatnią, jaką zamierzają przeprowadzić.

Źródło

Marlena

20.11.2013

Pomóż nam działać!

50 zł100 zł20 złinna kwota

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do grupy osób, którym zależy
na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.