Przekaż darowiznę

Oferta pracy – Koordynator projektów filmowych w Otwartych Klatkach

Otwarte Klatki to organizacja mająca na celu redukcję cierpienia zwierząt hodowlanych, będąca częścią międzynarodowej organizacji Anima International.  Otwieramy rekrutację na kolejne stanowisko w organizacji. Szczegóły dotyczące oferty pracy oraz informacje jak nadsyłać zgłoszenia znajdują się w poniższym wpisie.

Kim jesteśmy?

Otwarte Klatki są międzynarodową organizacją, której celem jest redukowanie cierpienia zwierząt hodowlanych. Zajmujemy się przekonywaniem firm do wprowadzenia polityk poprawiających dobrostan zwierząt, prowadzeniem śledztw na fermach przemysłowych, organizowaniem kampanii medialnych na rzecz zwierząt oraz promowaniem diety roślinnej.

Zostaliśmy uznani za jedną z najskuteczniejszych organizacji na świecie w audycie Animal Charity Evaluators.

oferta pracy w Otwartych Klatkach

Nasza propozycja:

  • praca zdalna na pełen etat (z nastawieniem na pracę w godzinach biurowych),
  • umowa o pracę na rok, po 3-miesięcznym okresie próbnym, z możliwością przedłużenia,
  • transparentny system wynagrodzenia,
  • przyjazna atmosfera pracy,
  • wpływ na rozwój stowarzyszenia i realna pomoc zwierzętom w Polsce.

Zakres obowiązków:

  • Koordynacja grupy wolontariuszy zajmujących się filmowaniem, edycją filmową i pisaniem scenariuszy filmowych w Otwartych Klatkach
  • Ciągła praca związana z archiwum filmowym Otwartych Klatkach: przygotowywanie plików, upload materiałów, porządkowanie plików, wyszukiwanie braków, komunikacja z zespołem międzynarodowym Anima International w celu podnoszenia sprawności działania archiwum
  • Filmowanie i montaż kluczowych materiałów dla Otwartych Klatek
  • Edycja materiałów filmowych pozyskiwanych zarówno w ramach Anima International jak i od innych organizacji
  • Przygotowywanie szablonów animacji tekstowych w Adobe Effects
  • Przeprowadzanie szkoleń dla wolontariuszy na tematy związane w produkcje filmowe w Otwartych Klatkach
  • Współpraca z zewnętrznymi filmowcami – zleceniobiorcami, którzy dla Otwartych Klatek robią projekty filmowe.
  • Pomoc w pisaniu scenariuszy
  • Współtworzenie treści na kanał Youtube
  • Pomoc w koordynacji wolontariuszy zajmujących się grafiką i składem: usprawnienie działań dotyczących najważniejszych projektów, podział bieżących zadań, nabór nowych wolontariuszy do grupy, kontakt z koordynatorami kampanii

Wymagania:

  • co najmniej dobra znajomość języka angielskiego,
  • Sprawna obsługa Adobe Premiere lub innego programu do edycji filmowej (preferowany AP)
  • Umiejętność filmowania, zwłaszcza samodzielna praca zarówno z kamerą jak i dźwiękiem
  • Podstawowa obsługa Adobe Effects i chęć podniesienia swoich kompetencji w tym zakresie
  • Umiejętność pracy w grupie, prowadzenia grupy i motywowania członków grupy
  • Prawo jazdy kat. B lub gotowość zrobienia

Praca filmowa w Otwartych Klatkach to przede wszystkim praca nad tym, aby niezatrudnionym aktywistom było jak najłatwiej wdrażać się w filmowe wsparcie dla OK. Dlatego tak ważnym elementem tego stanowiska jest aktywna koordynacja grupy.
Koordynator projektów filmowych w Otwartych Klatków to nie jest stanowisko dla kogoś kto chciałby się w pracy zawodowej skupić całkowicie na tworzeniu filmów. Większość produkcji filmowych jakie robimy to proste montaże na social media. Bardziej ambitne produkcje są zdecydowanie rzadsze i nie stanowią z pewnością rdzenia naszych produkcji filmowych, choć oczywiście też się zdarzają.

Aby zgłosić swoją kandydaturę, wypełnij formularz znajdujący się w linku poniżej: