Przekaż darowiznę

Mamy 5 urodziny! Zobacz 10 gifów, które je podsumowują

To już 5 lat działań naszego stowarzyszenia. W tym czasie odnieśliśmy wiele sukcesów, nauczyliśmy się wielu rzeczy, nasze działania zostały dostrzeżone przez najważniejsze organizacje z całego świata. Poniżej przedstawiamy 5 lat Otwartych Klatek w wielkim skrócie.

Nasze pierwsze śledztwa i kampanie

Przeprowadziliśmy wiele śledztw na fermach lisów, norek, jenotów, kur. Dzięki naszym materiałom ujawniliśmy warunki hodowli zwierząt w Polsce. Uruchomiliśmy kampanię Cena Futra.

W 2014 roku ruszyliśmy z kampanią Fur Free Retailer, namawialiśmy sklepy i producentów do zaprzestania używania naturalnych futer. W Polsce kampania ma nazwę Sklepy Wolne od Futer. Dołączają do niej takie marki jak Solar, Prosto, LPP. Dziś w międzynarodowym programie bierze udział 750 marek odzieżowych i projektantów z całego świata.

Robert Makłowicz pomaga Otwartym Klatkom

Publikowaliśmy śledztwa przeprowadzone na fermach kur niosek (pobierz raport). Ruszyliśmy z kampanią Jak One To Znoszą, uświadamiając konsumentów, jak wygląda hodowla klatkowa kur. Namawiamy sklepy do zrezygnowania ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego. W kampanii pomagają nam min. Robert Makłowicz i Joanna Krupa.

Dziś do grona sieci wycofujących jajka z chowu klatkowego należy 36 marek, w tym wiele hoteli i producentów żywności.

 

Zorganizowaliśmy wiele warsztatów, wykładów, degustacji oraz zyskującą na popularności Veganmanię w wielu miastach w Polsce, promując dietę roślinną.

Ratujemy lisy i budujemy dla nich azyl

W 2015 roku uratowaliśmy nasze lisie rodzeństwo Jasia i Małgosię oraz uruchomiliśmy zbiórkę na budowę lisiego azylu. Wszczęliśmy postępowanie w sprawie znęcania się nad Jasiem i Małgosią. Jednak te dwa lisy to dopiero początek. Do grona uratowanych wkrótce potem dołączył Cyryl i Ferdynand oraz 17 kolejnych lisów uratowanych z okropnych warunków, w jakich były trzymane. Wiele z nich mieszka dziś w ośrodkach rehabilitacji takich jak Jelonki.

 

Nasza pierwsza nagroda od Eurogroup for Animals

W 2016 roku ruszyła kampania Jasna Strona Mocy. Moby dołączył do Otwartych Klatek. Uruchomiliśmy kampanię RoślinnieJemy na Litwie. Otrzymaliśmy nagrodę od Eurogroup for Animals. Wzięliśmy udział w jednej z najważniejszych konferencji na temat praw zwierząt w Europie – CARE.

W listopadzie 2016 roku złożyliśmy petycję w Sejmie i zorganizowaliśmy demonstrację przeciwko zabijaniu zwierząt na futra

Postawiliśmy bilbordy w największych miastach w Polsce

Rok 2017 jest dla nas bardzo ważny, oprócz cały czas trwającej kampanii #czasnazakaz utworzyliśmy zbiórkę internetową na billboardy usytuowane w największych miastach, reklamy na autobusach, w prasie oraz w telewizji. Osiągnęliśmy wszystkie 5 założonych celów, dzięki czemu po raz pierwszy wyemitujemy spoty o zabijaniu zwierząt na futro w telewizji.

 

Premiera filmu Klatki

W wielu miastach w Polsce odbyła się premiera filmu Klatki, którego reżyserem jest Connor Jackson. Film pokazuje prawdziwą ciemną stronę polskich ferm futrzarskich.

 

Otwarte Klatki jedna z najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie

Jednak to nie wszystko, w tym roku także zostaliśmy docenieni przez Efektywny Altruizm w ramach projektu EA Funds. Otwarte Klatki uznane zostały za za jedną z najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie. Wraz z uznaniem naszych sukcesów wiąże się grant na 10 000 $ złożony z darowizn osób z całego świata.

Chwilę potem fundacja Silicon Valley Community Foundation, za sprawą rekomendacji organizacji Open Philanthropy Project, nagrodziła nas grantem na działania. Zobacz!

W ramach swojej działalności, organizacja przydziela granty najskuteczniejszym organizacjom świata, które najpierw muszą przejść skomplikowany i długi proces weryfikacji. Otwarte Klatki zostały właśnie wyróżnione jednym z grantów! Jednak to jeszcze nie wszystko!

Animal Charity Evaluators – organizacja, która zajmuje się prześwietlaniem i oceną skuteczności organizacji pomagającym zwierzętom, ogłosiła wyniki. W tym roku to Otwarte Klatki otrzymały tytuł „Standout Charity”! Przeczytaj więcej tu: Otwarte Klatki otrzymują tytuł „Standout Charity”!

Ten rok jeszcze się nie skończył, a my wierzymy, że wciąż czeka nas jeszcze wiele sukcesów związanych z działaniami na rzecz poprawy losu zwierząt. Przed nami najważniejsza ustawa w Sejmie, która nie powinna być przez nikogo kwestionowana w XXI wieku. Dziękujemy Wam za okazane nam wsparcie. Wierzymy, że wiele z tych sukcesów to Wasza zasługa.

Pomóż nam działać!

50 zł100 zł20 złinna kwota

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do grupy osób, którym zależy
na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.