Zatrzymajmy długodystansowy transport zwierząt!

Podpisz petycję do Ministra Rolnictwa i okaż wsparcie cierpiącym zwierzętom zamkniętym w ciężarówkach!

Długodystansowy transport to cierpienie zwierząt, którego możemy im oszczędzić.

Czy wiesz, że każdego roku co najmniej 1 miliard kur i 37 milionów cieląt, świń, owiec, kóz i koni jest transportowanych wewnątrz Unii Europejskiej i poza jej granicami? Stłoczone, wymęczone zwierzęta spędzają w ciężarówkach nawet kilkadziesiąt godzin w swojej ostatniej podróży.

Pomóż zatrzymać to niepotrzebne okrucieństwo!

Podpisz petycję, aby zakończyć długodystansowy transport zwierząt i ich cierpienie!

Szanowny Panie Ministrze,

Polska jest nie tylko miejscem dużej hodowli zwierząt, ale również krajem, przez który przejeżdża ogromna ilość transportów zwierząt. Często podróże są ponad siły samych zwierząt, zarówno jeśli chodzi o transporty krajowe, jak i międzynarodowe. Jadą stłoczone w ciężarówkach przez wiele godzin, narażone na stres, obrażenia, wpływ warunków atmosferycznych.

Sytuacja jest jeszcze gorsza, gdy zwierzęta są transportowane poza Unię Europejską. Ich podróż trwa setki godzin, a gdy dotrą do celu, są bardzo brutalnie traktowane. Dodatkowo media w Polsce regularnie donoszą o wypadkach pojazdów przewożących zwierzęta. W takich sytuacjach są one właściwie bez żadnych szans na przeżycie.

Czas podjąć działania na rzecz zatrzymania niehumanitarnych długodystansowych transportów zwierząt. Zwracam się do Pana o podjęcie działań na rzecz ograniczenia takich transportów w Unii Europejskiej. Rola Polski jest tu szczególnie znacząca, dlatego liczę na Pana humanitarne podejście do zwierząt. Czas zatrzymać długodystansowy transport zwierząt.

Podpisz petycję

Pomóż nam uzyskać więcej podpisów

Przekaż swój 1,5% na Otwarte Klatki!
To nic nie kosztuje.

Przekaż 1,5% podatku