Rekrutujemy!

Specjalista/ka ds. zarządzania projektami filmowymi 

lub

Specjalista/ka ds. zarządzania produkcją video

 

Dowiedz się więcej o ofertach pracy na pełen etat – szczegóły poniżej.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń – 05.12.2021 23:59


Co zyskujesz, pracując w Otwartych Klatkach?

 • Misję – pomagasz budować lepszy świat, w którym zwierzęta nie muszą cierpieć.
 • Czas – masz mniej ograniczeń czasowych, niż działając dla zwierząt wolontariacko.
 • Wygodę – większość pracy jest wykonywana całkowicie zdalnie.
 • Zaufanie – samodzielnie ustalasz swoje zadania oraz to kiedy pracujesz.
 • Niezależność – masz autonomię w podejmowaniu decyzji.
 • Transparentność – masz wgląd w pracę oraz decyzje innych.
 • Wiedzę – otrzymujesz wsparcie od ludzi, którzy od lat zajmują się walką o zwierzęta.
 • Środki na życie – zarabiasz adekwatnie do obiektywnego algorytmu, który uwzględnia Twoje doświadczenie, minimum 4500 zł brutto (około 3300 zł netto – więcej dowiesz się TUTAJ). Zatrudniamy w oparciu o umowę o pracę.
 • Wpływ na organizację – jesteś częścią zespołu, w którym pełnoetatowo budujesz Otwarte Klatki, by najlepiej na świecie pomagały zwierzętom.

Co Otwarte Klatki zyskują dzięki Twojej pracy?

Głównym celem tego stanowiska jest to, by w Otwartych Klatkach powstawały treści filmowe pomagające jak najskuteczniej realizować cel organizacji.

Dzięki pracy w tym obszarze pomożesz nam lepiej zarządzać produkcją video w organizacji. Dzięki Tobie będziemy mogli lepiej obrazować problem, jakim jest cierpienie zwierząt, a przez to skuteczniej docierać do społeczeństwa.

Swoją pracą pomożesz nam tworzyć silną kulturę aktywistyczną opartą na skuteczności w działaniu, autonomii i krytycznym myśleniu.

OPCJE STANOWISK DO WYBORU

W ramach tej rekrutacji zatrudnimy jedną osobę. Finalny kształt stanowiska będzie jednak częściowo zależał od przebiegu procesu rekrutacyjnego oraz tego, jakie kandydatki i kandytaci zgłoszą się do udziału.

Poniżej znajdziesz szczegóły dotyczące dwóch opcji stanowisk. Zapoznaj się z nimi i wypełniając formularz, wybierz stanowisko, które bardziej Ci odpowiada.

Specjalista/ka ds. zarządzania projektami filmowymi

 • Stanowisko polecane dla osób posiadających niewielkie doświadczenie w montażu i nagrywaniu filmów lub nieposiadających takiego doświadczenia. Na tym stanowisku większy nacisk położony jest na współpracę z podwykonawcami, koordynację projektów i dystrybucję treści.

Specjalista/ka ds. zarządzania produkcją video

 • Stanowisko polecane dla osób posiadających doświadczenie w montażu i nagrywaniu filmów. Na tym stanowisku większy nacisk położony jest na samodzielne tworzenie treści video.

Myślisz, że się nie nadajesz?

Pewnie myślisz, że to nie jest rekrutacja dla Ciebie. Nie przejmuj się i wypełnij ankietę pomimo tego. Zwłaszcza jeżeli spełniasz w najbardziej podstawowym wymiarze nasze wymagania i myślisz, że to stanowisko może sprawić Ci dużo radości. Zostaw ocenę Twoich kompetencji nam, a przy okazji możesz nauczyć się czegoś wartościowego. 🙂

Pamiętaj, by zapisać się na nasze webinary o tej rekrutacji, by zobaczyć, że jednak warto spróbować.

UWAGA! Stworzyliśmy listę wyselekcjonowanych materiałów, by pomóc Ci w procesie rekrutacyjnym. Będą one szczególnie przydatne dla osób, które nie spełniają wymogów lub bez doświadczenia w aktywizmie. 

Ważne informacje o naszym procesie rekrutacyjnym

Nie wymagamy od uczestników przesyłania listu motywacyjnego czy CV. Nasz proces rekrutacji na większości etapów jest ślepy, anonimowy i pseudonimizowany, przez osoby nieuczestniczące w ocenie kandydatów. Nie prowadzimy rozmów rekrutacyjnych, poza ostatnim etapem.

Wkładamy wiele wysiłku w to, by obiektywnie oceniać wszystkich kandydatów i kandydatki. Naszym celem jest próba zminimalizowania błędów poznawczych i zmniejszenie przeszkód w aplikacji. Dla osób zainteresowanych będziemy organizować webinary, które przybliżą, na czym polega stanowisko, jak pracujemy i dlaczego warto rozważyć pracę na pełen etat w naszej organizacji.

Po zakończeniu rekrutacji postaramy się dostarczyć informację zwrotną na temat naszego procesu myślowego i skomentować mocniejsze oraz słabsze aspekty kandydatki lub kandydata, jeśli zostanie odrzucony. Należy pamiętać, że otrzymanie informacji zwrotnej może być ograniczona przez liczbę uczestników z powodu ograniczeń w naszych zasobach.

Webinary dla zainteresowanych

Wszystkie osoby, które zaaplikują przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, otrzymają linki do naszych webinarów.

Jeżeli nie wiesz, czy zaaplikujesz, ale mimo to jesteś zainteresowany/a uczestnictwem w webinarach, proszę wypełnij ten formularz – LINK. Dostaniesz zaproszenie do webinarów niezależnie od tego, czy się zgłosisz.

Przez zgłoszenie się na każdy z formularzy dostajesz także dostęp do nagrań webinarów, jeżeli nie możesz się na nich pojawić.

Planowane webinary:

 1. 22.11.2021, 20.00 – Anna Pierzchała, Menadżerka HR – Rekrutacja w Otwartych Klatkach – kulisy naszego procesu rekrutacyjnego. Z tego webinaru dowiesz się jak wygląda nasza rekrutacja i czego możesz się po niej spodziewać
 2. 24.11.2021, 20.00 – Magda Łapińska, Menadżerka Marketingu – Dlaczego nie mamy biura, nie boimy się mylić i nie słuchamy “szefów”, czyli praca w Otwartych Klatkach od kuchni. Z tego webinaru dowiesz się jakimi wartościami kierujemy się w organizacji, jak wpływają one na nasze działania oraz jak wygląda dzień pracy u nas.
 3. 29.11.2021, 20.00 – Anna Iżyńska, Menadżerka Kampanii – A może by tak rzucić wszystko i zacząć zmieniać świat? Czego nauczyła mnie praca dla I, II i III sektora. Z tego webinaru dowiesz się dlaczego warto zostać aktywistą/ką na pełen etat i czym taka praca różni się od pracy w I i II sektorze.

Harmonogram rekrutacji

 • I etap – zbieranie zgłoszeń – 08.11.2021-05.12.2021
 • II etap – kwestionariusz – 09.12.2021-15.12.2021
 • III etap – zadania i pytania powiązane ze specyfiką stanowiska – 22.12.2021-03.01.2022
 • IV etap – wywiad – 10-14.01.2022
 • Ogłoszenie wyników – 17-21.01.2022

Kwestie techniczne

 1. Do rekrutacji wymagane będzie posiadanie konta w usłudze Gmail firmy Google. Jeżeli takiego nie posiadasz, będzie wymagane jego założenie. Można je usunąć po rekrutacji. W przypadku problemów prosimy o kontakt na rekrutacja@otwarteklatki.pl.
 2. Do udziałów w webinarach będzie wymagane użycie aplikacji Zoom.

Otwarte Klatki zostały uznane przez Animal Charity Evaluators za jedną z 4 najskuteczniejszych organizacji na świecie działających na rzecz ochrony zwierząt, otrzymując tytuł Top Charity. Otwarte Klatki są pierwszą i jedyną organizacją wywodzącą się z Polski wyróżnioną tym odznaczeniem.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki

ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań

KRS: 0000444120

Animal Charity Evaluators