Przekaż darowiznę

Starbucks wspiera chów klatkowy? Aktywiści z całego świata protestują!

W sobotę 21 kwietnia koalicja organizacji prozwierzęcych Open Wing Alliance rozpoczęła globalną kampanię przeciwko największej sieci kawiarni na świecie, firmie Starbucks. Koalicja Open Wing Alliance walczy o nakłonienie kawiarnianego giganta do wycofania jaj z chowu klatkowego we wszystkich lokalach na całym świecie.

Czas na globalne zmiany

Wczoraj w Pradze w trakcie zjazdu organizacji należących do międzynarodowej koalicji Open Wing Alliance rozpoczęta została globalna kampania przeciwko sieci kawiarni Starbucks. W trakcie zorganizowanego protestu w centrum Pragi stanęliśmy ramię w ramię z przeszło stoma aktywistami z całego świata.

Starbucks protest aktywistów z całego świata Starbucks protest aktywistów z całego świata

Starbucks, największa na świecie sieć kawiarni, która posiada blisko 25 tyś. lokali w przeszło 72 krajach, zadeklarowała wycofanie jaj “trójek” z krajów europejskich oraz Stanów Zjednoczonych do 2020 roku. To zdecydowanie za mało! Firma w swojej deklaracji pominęła wiele innych państw, w których operuje. Aktualna deklaracja firmy nie tylko nie obejmuje wszystkich lokalizacji, ale również nie uwzględnia jaj będących składnikiem produktów gotowych.

Starbucks może stworzyć światowy rynek przyjazny zwierzętom

Otwarte Klatki wraz z pozostałymi organizacjami należącymi do koalicji OWA pragnie przekonać firmę Starbucks do wprowadzenia globalnej, publicznej i transparentnej polityki nieużywania jaj z chowu klatkowego, zarówno w formie jaj w skorupkach, jak i jaj występujących jako składniki produktów. Taka decyzja potwierdziłaby zaangażowanie Starbucks w tworzeniu światowego rynku, który jest bardziej przyjazny zwierzętom i odpowiedzialny społecznie.

Starbucks protest aktywistów z całego świata

Polska jest jednym z krajów, w których Starbucks zadeklarował wycofanie jaj “trójek”. Przekazaliśmy Wam tę wiadomość z radością w styczniu br. :http://www.otwarteklatki.pl/starbucks-wycofuje-trojki/.

Pomimo, że firma AmRest, która jest operatorem marki Starbucks na terenie Polski potwierdziła, że do roku 2020 jajka z chowu klatkowego zostaną wycofane na polskim rynku, zdecydowaliśmy się jednak wesprzeć ogólnoświatową kampanię prowadzoną przez koalicję Open Wing Alliance i przekonać Starbucks do wprowadzenia globalnych i niezbędnych zmian dla zwierząt w skali globalnej

Starbucks protest aktywistów z całego świata

Open Wing Alliance to koalicja blisko 50 organizacji z całego świata, które za cel swoich działań postawiły sobie zakończenie okrutnej praktyki, jaką jest hodowla klatkowa kur niosek. Cel jest ambitny. Na dzień dzisiejszy jajka z  chowu klatkowego stanowią większość jaj produkowanych na całym świecie. Dzięki ciężkiej pracy organizacji z całego świata oraz kolejnym deklaracjom firm, jesteśmy przekonani, że do 2025 roku hodowla klatkowa przejdzie do historii.

Pomóż nam przekonać Starbucks do poprawy losu milionów zwierząt na świecie

Podpisz petycję

PODPISZ!

Jeżeli chcesz wesprzeć działania mające na celu poprawę losu kur w Polsce, wejdź na stronę  https://jakonetoznosza.pl

Pomóż nam działać!

50 zł100 zł20 złinna kwota

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do grupy osób, którym zależy
na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.