Vegan Challenge

Działając w ramach Vegan Challenge, chcemy uczyć ludzi, jak w łatwy sposób podjąć pierwsze kroki w kierunku diety roślinnej. Brak wsparcia w podstawowych kwestiach, obawa przed zmianami i przed negatywną reakcją otoczenia to główne problemy, które można napotkać podczas przechodzenia na weganizm. Pomagamy uczestnikom przełamać ich stare nawyki oraz budować nowe, a także zapewniamy im dostęp do narzędzi i informacji, które rozwieją ich wątpliwości związane z dietą roślinną. To ważne, by kreować pozytywny wizerunek weganizmu poprzez zachętę, a nie nacisk.

Pierwszy Vegan Challenge w Finlandii wystartował w kwietniu 2017 roku, od tego czasu co miesiąc rozpoczyna się na nowo. Od czerwca 2018 wyzwanie podjęło aż 17 tysięcy uczestników. Otrzymaliśmy od nich mnóstwo pozytywnego feedbacku - wiele osób zwracało uwagę na niezwykle przystępny i pozytywny sposób, w jaki mentorzy zachęcali do diety roślinnej. Proces nauki jest korzystny nie tylko dla uczestników, ale też mentorów, którzy uczą się, jak jeszcze lepiej i skuteczniej zachęcać do weganizmu osoby gotowe na zmiany w dotychczasowych nawykach żywieniowych.

Spośród innych grup zwolenników kuchni roślinnej wyróżnia nas przede wszystkim przyjazna i motywująca atmosfera. Jesteśmy przeciwni nachalnemu narzucaniu weganizmu, ponieważ w ten sposób możemy tylko zniechęcić swoje otoczenie. Jeśli któryś z uczestników wyzwania podda się w trakcie, zachęcamy go aby podjął jeszcze jedną próbę przejścia na dietę roślinną. Żeby zachować przyjemny i zachęcający charakter wyzwania, staramy się nie skupiać na cierpieniu zwierząt hodowlanych, ale na bogactwie dań roślinnych oraz pozytywnych przekazach.

Wyzwania ruszają z początkiem każdego miesiąca i trwają 22 dni. W jego trakcie uczestnicy będą otrzymywać newslettery z artykułami odnoszącymi się do diety roślinnej, jadłospisami układanymi przez dietetyków, przepisami znanych wegańskich blogerów oraz mini wyzwaniami, które pomogą im wdrażać się w roślinny styl życia. Oprócz tego stworzyliśmy dla nich dedykowaną, zamkniętą grupę na Facebooku, w której będą mogli wymieniać się swoimi doświadczeniami oraz korzystać z rad doświadczonych mentorów.

Nie wahaj się i dołącz do wyzwania już dziś! Wejdź na stronę:

www.veganchallenge.pl →

i zarejestruj się! Jeśli interesuje się rola mentora, kliknij w link pod formularzem rejestracyjnym dla uczestników.

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do grupy osób, którym zależy
na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.