Przekaż darowiznę

5 najgłośniejszych śledztw Otwartych Klatek

“Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy z nas byłby wegetarianinem” – tak brzmiały słowa Paula McCartneya. Trudno się z nimi nie zgodzić. Mocno wierzymy w to, że w każdym z nas tkwi empatia i wrażliwość na krzywdę zwierząt, dlatego tak ważne są dla nas śledztwa, pokazujące realia chowu przemysłowego, w tym zwierząt hodowanych na futro w Polsce. Relacje z nich możecie znaleźć na naszym kanale youtube.

Dlaczego śledztwa?

Od początku działalności Otwartych Klatek śledztwa stanowią dla nas podstawę do walki o dobrobyt zwierząt hodowlanych. Dzięki materiałom zdobytym podczas tajnych badań, Otwarte Klatki wraz z innymi organizacjami prozwierzęcymi ukazywały szerszej opinii publicznej przykłady życia naznaczonego cierpieniem, nieodpowiednich warunków i nierzadko nawet maltretowania zwierząt. Bardzo ważnym jest dla nas, by prawda zawarta w śledztwach ujrzała światło dzienne, i co  istotne, dotarła do jak największego grona konsumentów. Ukazywanie jej – koszmaru, z jakim codziennie zmagają się zwierzęta, stanowi kluczowy element naszej wspólnej walki o lepsze jutro dla zwierząt.

 

Chcielibyśmy przypomnieć Wam i zestawić najważniejsze śledztwa przeprowadzone przez Otwarte Klatki, które możecie znaleźć na naszym youtube.

1. Szokujące materiały z fermy norek, należącej do Andrzeja Piątaka, posła Ruchu Palikota, opublikowane przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki w 2013 roku.

2. Dwumiesięczne śledztwo pracownika wielkopolskiej fermy norek pokazującego ogrom cierpienia i drastyczne warunki, w jakich żyją tamtejsze zwierzęta.

3. Film pokazujący brutalny sposób zabijania zwierząt hodowanych na futro w Polsce.

4. Trasa udokumentowana przez Stowarzyszenie Essere Animali wraz ze Stowarzyszeniem Otwarte Klatki. Każdego roku transportowane są nią tysiące koni w podróżach bez powrotu, które rozpoczynają się na targach, a kończą, po wyczerpującej podróży, przerażającą śmiercią.

5. Drastyczne materiały opublikowane przez nasze stowarzyszenie z ferm kur należących do firmy Fermy Drobiu Borkowski.

Chcemy uczynić mury ferm i rzeźni przezroczystymi, by nikt nie mógł powiedzieć, że nie wiedział, nie zdawał sobie sprawy, czy że został oszukany. Chcemy, by te obrazy zagościły na stałe w społecznej świadomości, a decyzje podejmowane przez ludzi w tej kwestii były rzeczywiście świadome.

 

Pomóż nam pokazywać prawdę. Bądź głosem zwierząt.

Dzięki prowadzonym śledztwom wydobywamy cierpienie zwierząt na światło dzienne i walczymy o sprawiedliwość.

W 2019 chcemy przeprowadzać jeszcze więcej śledztw i interwencji. W ramach akcji Działamy Dla Zmiany zbieramy środki, by było to możliwe.

Wesprzyj naszą zbiórkę darowizną. Każda złotówka ma znaczenie!

 

Pomóż nam działać!

50 zł100 zł20 złinna kwota

Bądź na bieżąco

Trzymaj z nami rękę na pulsie i dołącz do grupy osób, którym zależy
na losie zwierząt hodowanych przemysłowo.