Właśnie zaczął się lipiec — czas pięknej pogody, odpoczynku, a dla niektórych także wyczekiwanych wakacji. Jest to idealna pora na to, by zrobić coś dla siebie i zwierząt i zacząć wolontariat w Otwartych Klatkach. Dlaczego warto działać z nami?

Działając jako wolontariusz, masz realny wpływ na ratowanie zwierząt

Według badań Animal Charity Evaluators, organizacji badającej efektywność działań organizacji prozwierzęcych, znajdujemy się obecnie na liście 12 najskuteczniej działających organizacji na świecie. Co oznacza to w praktyce? Badania Animal Charity Evaluators pokazują przede wszystkim, w co warto inwestować swój czas i pieniądze i jakie organizacje wspierać, by faktycznie zmieniać los zwierząt. Wspierając Otwarte Klatki finansowo lub działając jako wolontariusz w naszej organizacji, masz realny wpływ na poprawę losu zwierząt.

 

Działając jako wolontariusz, rozwijasz siebie, robiąc także coś dobrego dla innych

Bardzo zależy nam, by nasi wolontariusze zdobywali wiedzę w różnych dziedzinach i rozwijali swoje zainteresowania, a wolontariat był dla nich szansą to nabycia różnych umiejętności, które wykorzystają także w przyszłości. Mamy świadomość, że poprzez naukę możemy stać się lepsi w naszych działaniach na rzecz zwierząt. Dlatego też dajemy wolontariuszom możliwość kształcenia się na wielu płaszczyznach. Pomagamy im w rozwijaniu wiedzy i umiejętności poprzez różnego rodzaju kursy, system staży i praktyk, szkolenia oraz spotkania wewnątrz organizacji, które pomagają nam wymieniać wiedzę, poznawać się i jednocześnie walczyć o prawa zwierząt efektywniej.

Jesteśmy zgraną paczką znajomych i przyjaciół

Wolontariat to także świetna okazja, by poznać ludzi ze zbliżonymi do naszych ideałami. Zależy nam na tym, by w Otwartych Klatkach panowała przyjazna atmosfera, która pozwala wszystkim nie tylko  sprawnie działać, lecz także być ze sobą w kontakcie poza ramami konkretnych akcji przygotowywanych przez naszą organizację. Dlatego w każdym z miast organizowane są spotkania integracyjne. Oczywiście integracja nie ogranicza się tylko do danej grupy lokalnej. Dzięki akcji pair-buddy co miesiąc zdzwaniamy się z losową osobą z organizacji, żeby lepiej się poznać. Co roku odbywa się także zjazd integracyjny dla wszystkich wolontariuszy z całej Polski.

Masz szansę wybrać swoją ścieżkę rozwoju i działań

W Otwartych Klatkach prowadzimy różne kampanie i mamy wiele grup zadaniowych. Daje to szerokie pole do wyboru oraz możliwość wyspecjalizowania się w określonej dziedzinie, dzięki czemu każdy ma szansę znaleźć coś satysfakcjonującego dla siebie począwszy od grafiki, obsługi social mediów, pisania, marketingu, poprzez tworzenie przepisów, aż po działania w kampaniach takich jak Cena Futra, Jak One To Znoszą, czy End Pig Pain. Wybór jest naprawdę spory!

Będąc wolontariuszem, masz realny wpływ na to, co dzieje się w Otwartych Klatkach

Zdanie i pomysły każdej osoby będącej w organizacji są dla nas ważne i cenne, niezależnie od jej wieku i stażu. Każdy pomysł, działanie i osoba mogą wykreować nowy kierunek działania organizacji, bo to, co robimy i jak to robimy, zależy przede wszystkim od wpływu wielu pomysłowych i inspirujących ludzi.

Gdybyśmy mieli zdefiniować Otwarte Klatki jednym zdaniem, to zdefiniowalibyśmy je jako osoby, które tworzą tę organizację. Ty także możesz do nich dołączyć!

 

Zostań wolontariuszem Otwartych Klatek!