Jeśli wydaje Wam się, że promowanie weganizmu nic nie daje i na świecie nic się nie zmieni, zdecydowanie jesteście w błędzie! Weganizm podbija świat i mamy na to dowody:

Ludzie jedzą coraz mniej mięsa

Coraz więcej osób rezygnuje z jedzenia mięsa na rzecz potraw roślinnych. W ciągu 10 lat tylko w USA konsumpcja mięsa spadła o 10%! Oznacza to, że miliony zwierząt ocalały przed niewyobrażalnym cierpieniem. Opublikowany niedawno raport WHO dotyczący szkodliwości mięsa sprawił, że w ciągu zaledwie dwóch tygodni zyski ze sprzedaży bekonu i kiełbas w samej Wielkiej Brytanii spadły o 3 miliony funtów!

Nowe pokolenia preferują opcje roślinne

Współczesne pokolenia, w porównaniu z członkami poprzednich generacji, chętniej wybierają weganizm. Młode populacje stanowią siłę napędową, która powoduje zwiększenie wyboru dań roślinnych w tradycyjnych restauracjach. W Polsce większość ludzi przynajmniej czasem wybiera dania bezmięsne, a coraz więcej osób decyduje się na stałe wyeliminować z diety produkty pochodzenia zwierzęcego.

Rośnie rynek produkujący wegańskie jedzenie

W ciągu ostatnich dziesięciu lat popyt na produkty roślinne wzrósł dwukrotnie. Rynek jest bardzo zainteresowany alternatywami dla białka zwierzęcego i jest gotowy na zwiększenie ich produkcji. Produkcją wegańskich pasztetów czy dystrybucją mlek roślinnych zajmują się nawet firmy, które dotychczas polegały na odzwierzęcych produktach.

Ogromne inwestycje finansowe w wegańskie alternatywy

Prywatni inwestorzy przekazują pokaźne sumy takim firmom jak Beyond Meat czy Hampton Creek Foods. Zajmują się one tworzeniem pysznych roślinnych zamienników mięsa i innych produktów odzwierzęcych. Oznacza to nie tylko zainteresowanie biznesmenów tematem, jest również dowodem na to, że widzą oni potencjał wegańskiej żywności i nie boją sie zainwestować w rozwój tego sektora.

Zwiększa się świadomość ekologiczna na świecie

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że hodowla przemysłowa zwierząt jest szkodliwa dla środowiska poprzez zużycie ogromnych ilości wody, zboża, leków i pestycydów. Dzięki takim filmom jak np. „Cowspiracy” oraz znanym na całym świecie ekologom (Al Gore, James Cameron) ludzie zaczynają dostrzegać negatywne skutki hodowli zwierząt dla środowiska.

Koncerny spożywcze oferują więcej wegańskich opcji

Duże firmy dostrzegają rosnącą popularność potraw wegańskich i zaczynają oferować konsumentom takie właśnie opcje. Np. Ikea proponuje roślinną wersję swoich słynnych szwedzkich klopsików, powstają bezmleczne lody, jogurty, sery. Także w Polsce widać ten rosnący trend, a nasza kampania Roślinniejemy znacznie się do tego przyczynia.
Wszystko to świadczy o tym, że dni hodowli przemysłowej są policzone. I Ty możesz dołączyć do osób stojących po stronie zwierząt, środowiska i własnego zdrowia – zmień dietę na roślinną!