Twitter to miejsce, gdzie słowa liczą się dużo bardziej niż ładne zdjęcia. To tam można dyskutować z politykami, celebrytami czy innymi osobami, które na co dzień wydają się poza naszym zasięgiem. Również my, jako Otwarte Klatki, chętnie udzielamy się na tym portalu – angażując polityków do odpowiadania na często niewygodne pytania, odpierając ataki hodowców czy dyskutując na różne tematy. Dzisiaj chcemy wam zaprezentować 6 innych wartościowych profili na Twitterze, które warto obserwować.

1. Lisek Maciek 

Konto Liska Maćka, którego uratowaliśmy z fermy hodowcy w zeszłym roku, zdecydowanie poprawi wam humor. Lisek Maciek oprócz tego, że publikuje swoje zdjęcia, to w dodatku dzieli się swoimi przemyśleniami na temat otaczającego go świata (głównie zabawek, bo jego rzeczywistość, to teraz beztroskie życie u boku przyjaciółki Klary).

lisek maciek

2. Konrad Kuźmiński

Konrad zajmuje się głównie ochroną zwierząt domowych. Na swoim profilu często zamieszcza zdjęcia i informacje z przeprowadzonych interwencji, trafnie komentując przy tym polski system prawnej ochrony zwierząt i wytykając jego mankamenty.

3. Stop Fermom

Koalicja Społeczna Stop Fermom nie tylko na bieżąco publikuje informacje dotyczące protestów, które mają miejsca w polskich miejscowościach, ale również porusza wiele ciekawych zagadnień dotyczących hodowli przemysłowej zwierząt. To prawdziwa skarbnica wiedzy.

Pomóż zatrzymać ekspansję ferm przemysłowych!

Podpisz petycję

Podpisz!

4. Esther The Wonder Pig

To jeden z najsłodszych (obok Liska Maćka) profili na Twitterze! Świnka Esther z pewnością skradnie wasze serca i poprawi wam nastrój. Przekonajcie się sami!

5. Mercy for Animals

Ten profil to codzienna dawka filmików i zdjęć ze zwierzętami, która z pewnością umili wam dzień i pozwoli pamiętać o tym, że wszystkie zwierzęta zasługują na szczęście i naszą miłość.

6. WWF Polska 

Tej organizacji raczej nie musimy wam przedstawiać. Jeśli zatem troska o środowisko naturalne jest wam bliska, koniecznie tam zajrzyjcie, aby być na bieżąco z działaniami organizacji.

A jakie są wasze ulubione konta na Twitterze? Koniecznie dajcie nam znać!

tekst: Karolina Kowalska