Wydaje Ci się, że pomoc zwierzętom wymaga ciężkiej pracy i stałego zaangażowania? Często tak jest. Na szczęście nie zawsze są różne sposoby pomocy zwierzętom, od tych angażujących jak interwencje, demonstracje czy streetwork do takich, które nie wymagają wysiłku jak chociażby zakupy online, które i tak większość z nas robi.

1. Wspieraj zwierzęta podróżując, czytając, robiąc zakupy online

Robiąc zakupy online nie musisz kupować drogiej sukienki, by wspierać nasze działania. Wystarczy, że będziesz pamiętać o włączeniu wtyczki FaniMani przy każdym zakupie. Dzięki temu sklep przekazuje nam określony procent darowizny ze swojego konta. FaniMani współpracuje między innymi z Flixbusem, eSky, czy Booking. W ten sposób nawet podróżując możesz zrobić coś dobrego dla zwierząt, i to bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Jeżeli nie wiesz, jak to działa, przeczytaj nasz wpis: Wesprzyj Otwarte Klatki, za darmo!

Ale to nie wszystko na FaniMani znajdziecie takie sklepy jak Zooplus, Empik, IKEA czy UPC. Zainstaluj wtyczkę, a zobaczysz, że przy każdej okazji możesz przekazywać darowiznę dla zwierząt nie płacąc dodatkowych pieniędzy.
6 sposobów na szybkie pomaganie zwierzętom
Dodatkowo są takie marki, które przekazują nam procent od swojej sprzedaży, ponieważ los zwierząt nie jest im obojętny, postanowili działać jako nasi partnerzy. Kupując produkty tych firm wspieracie Otwarte Klatki. Więcej o naszych partnerach tu: https://panel-otwarteklatki.ok.k8s.dance/. 
6 sposobów na szybkie pomaganie zwierzętom

6 sposobów na szybkie pomaganie zwierzętom

Zielone Pojęcie

2. Marzysz o tym, by zostać Obrońcą Zwierząt? Zapisz się!

Poświęcając 5 minut dziennie możesz zmienić los zwierząt hodowlanych. To proste wystarczy, że dołączysz do naszej społeczności online. Obrońców Zwierząt jest już ponad dwa tysiące.
 Razem możemy każdego dnia realnie zmieniać świat zwierząt na lepszy. Zapisując się do naszej społeczności, będziesz otrzymywać kilka razy w tygodniu krótkie wiadomości e-mail z pomysłami, jak szybko i skutecznie zaangażować się w działania pomagające tym, które głosu nie mają. Dołącz do nas! Działaj! https://obroncyzwierzat.pl/

3. Jeden podpis znaczy więcej niż 1000 słów

Działając online, masz szansę każdego dnia podpisywać nasze petycje. Ale to nie wystarczy – konieczne jest docieranie do wielu osób. Dlatego udostępniaj je w mediach społecznościowych.
Każdy głos ma znaczenie. Każda kolejna osoba to ważny komunikat dla rządzących oraz dla firm nie respektujących praw zwierząt. Nie zgadzaj się na cierpienie zwierząt. Podpisz nasze petycje oraz podziel się nimi ze swoimi znajomymi. Pokażmy, że jesteśmy głosem zwierząt, obrońcami ich praw, bo same nie potrafią się bronić. Poniżej linki do naszych petycji.

4. Twórz zbiórki na Facebooku

To narzędzie jest najprostsze i najszybsze. Tworząc zbiórkę na Facebooku nie tylko zbierasz środki i angażujesz znajomych, ale także edukujesz ich i zapoznajesz z działaniami na rzecz zwierząt. Dzięki Tobie krąg ludzi wrażliwych na krzywdę zwierząt poszerza się, a wśród nich rośnie świadomość tego, co można zrobić, by skutecznie pomagać.
Nie wiesz jak utworzyć zbiórkę? Zajrzyj do naszego wpisu: Pomagaj zwierzętom tworząc zbiórki na Facebooku

5. Zainstaluj aplikację Jedz, pij pomagaj.

To projekt z marką TEL AVIV Urban Food. Więcej o aplikacji przeczytacie tu: http://telaviv.pl/app/
Zbieraj punkty w aplikacji i wymieniaj na posiłki dla zwierząt, które za swoje jedzenie nie potrafią zapłacić same. Możesz np. zafundować 14 dni posiłków Magdzie – kurze uciekinierce, którą znaleziono w centrum miasta, gdzie prawdopodobnie uciekła z transportu kur niosek. Dodatkowo pierwsze 500 osób, które jej użyją otrzymają bawełnianą torbę od TEL AVIV!

6. Dobre Dary, wyślij kartkę bliskej osobie i pomagaj zwierzętom.

Mamy spory wybór kartek na każdą okazję, chcesz sprawić komuś przyjemność? Wyślij jedną z naszych kartek, wybierz cel i pomagaj zwierzętom!


 
Link do strony znajduje się tutaj: https://dobredary.pl/
Działania online są jednymi z ważniejszych działań dla zwierząt, możemy szybko docierać do wielu odbiorców, ukazywać prawdę i zbierać podpisy pod ważnymi petycjami. Jesteśmy silną społecznością, która walczy o los zwierząt skazanych na cierpienie i śmierć. Dlatego tak ważne jest, aby ta społeczność rosła w siłę i zwiększała szansę na pomoc. Otwarte Klatki to my, Otwarte Klatki to Ty. Razem zmienimy przyszłość zwierząt na lepszą.