Od jakiegoś czasu SOKO Tierschutz – nasza partnerska organizacja z Niemiec, prowadzi operację „Angry Geese”, której celem jest całkowite wyeliminowanie przyżyciowego podskubu gęsi, który jest nielegalny na terenie Unii Europejskiej.

W zeszłym tygodniu aktywiści SOKO Tierschutz i Otwartych Klatek, razem z niemiecką ekipą telewizyjną, odwiedzili w Polsce siedem ferm, na których prowadzi się ten bardzo brutalny zabieg pozyskiwania pierzy od żyjących ptaków. Po konfrontacji z jednym z rolników i interwencji policyjnej na żądanie właściciela fermy, aktywiści udali się na komisariat w celu złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Relacja ze zdarzeń ukaże się wkrótce w niemieckiej telewizji. O czym nie omieszkamy Was poinformować.

Sam zabieg podskubu polega na ręcznym wyrywaniu piór, tzw. puchu, znajdujących się na klatce piersiowej gęsi. Oczywiście bez jakiegokolwiek znieczulenia zwierząt. Warto także dodać, iż podskub został zakazany na terenie Polski 1 czerwca 2010 roku. Zakaz ten wynikł z inicjatywy własnej członków Krajowej Rady Drobiarskiej.

O dalszych akcjach prowadzonych w ramach operacji „Angry Geese” będziemy Was informować na bieżąco.

Monika
30.09.2013