Otwarte Klatki jako jedna z nielicznych organizacji NGO w Polsce przyjmuje darowizny w kryptowalucie bitcoin. Darowizny przekazywane nam przez społeczność bitcoina są dla nas niezwykle ważne i pomagają walczyć o lepszy los wszystkich zwierząt hodowlanych.

Czym jest bitcoin?

Bitcoin to wirtualna, ponadnarodowa i zdecentralizowana kryptowaluta. Ze względu na to, że jest to waluta internetowa i nie posiada żadnej centrali emisyjnej jest ona niezależna od banków, rządów czy innych instytucji. Bitcoin to waluta peer-to-peer. Oznacza to, że nie ma jednego centralnego punktu do emitowania pieniędzy czy monitorowania transakcji. Zadania te są wykonywane kolektywnie przez sieć. Bitcoiny można nabyć w sieci za dowolną walutę. W Polsce można nabywać i sprzedawać bitcoiny za złotówki.
Główne zalety bitcoinów według portalu prostaekonomia.pl

  • Anonimowe transakcje – dane osobowe nie są konieczne do wykonania transakcji
  • Szybkie, bezkosztowe przelewy wszędzie tam, gdzie jest dostęp do internetu
  • Wygoda i łatwość obsługi
  • Transakcje bez pośredników
  • Niezależność od rządów i instytucji finansowych
  • Ograniczona i ściśle zaplanowana podaż waluty

Otwarte Klatki i społeczność bitcoin

Obecnie bardzo wiele osób będących posiadaczami kryptowaluty decyduje się na wsparcie Otwartych Klatek poprzez przekazanie darowizny na nasz portfel bitcoin. Jest to dla nas niezwykle istotna forma dotacji, za którą jesteśmy bardzo wdzięczni i która pomaga nam walczyć o lepsze jutro dla wszystkich zwierząt hodowlanych. Dziękujemy wszystkim naszym bitcoinowym darczyńcom za to, że los zwierząt nie jest im obojętnych i przy ich pomocy wspierają naszą organizację.

Bitcoin charytatywnie- w jaki sposób wspierać nas poprzez bitcoin?

Posiadasz w swoim wirtualnym portfelu bitcoiny i chcesz pomóc zwierzętom? Na stronie Bitmarketu widnieje lista organizacji charytatywnych przyjmujących darowizny w bitcoinach. Wśród nich znajdują się także Otwarte Klatki. Posiadamy portfel bitcoin, na który przyjmujemy darowizny. Po wpłacie bitcoinów na adres portfela naszej organizacji, są one automatycznie sprzedawane na giełdzie BitMarket.pl. Uzyskane w ten sposób złotówki są przelewane na konto bankowe Otwartych Klatek.

Dlaczego wszelkiego rodzaju formy darowizn są dla nas tak istotne?

Otwarte Klatki jako organizacja pożytku publicznego może pomagać zwierzętom tylko i wyłącznie dzięki wsparciu naszych darczyńców oraz członków wspierających opłacających miesięczne składki członkowskie. Każda forma darowizny jest dla nas niezwykle ważna i daje więcej możliwości naszym wolontariuszom, by pomagać zwierzętom hodowlanym. Poszukujemy wszelkich form wsparcia, dzięki którym będziemy mogli zrobić więcej dla zwierząt. Darowizny bitcoinami są jedną z nich.

W ostatnich miesiącach dzięki pomocy naszych darczyńców udało nam się m.in:

 

Wspomóż Otwarte Klatki poprzez bitcoiny!

 
 

Źródła obrazków
https://techcrunch.com/topic/subject/bitcoin/
https://bithope.org/news/bitcoin-for-charity-the-case-for-bithopeorg