Choć w Wielkiej Brytanii zakaz hodowli zwierząt na futro obowiązuje od 2000 roku, to w tamtejszych sklepach wciąż można kupić futrzane ubrania. Tamtejsze organizacje ochrony zwierząt uznały, że czas na kolejny krok w walce o zwierzęta futerkowe i podjęły walkę o zakaz importu futer do Wielkiej Brytanii.

Jest to ambitny cel, ale historia pokazuje, że właśnie ten kraj często wyznaczał kierunek rozwoju ruchu prozwierzęcego na świecie.
Nasza brytyjska grupa Open Cages UK również zaangażowała się w te działania. W Wielkiej Brytanii pokazywane są nasze materiały śledcze z polskich ferm i opowiadane są historie lisów uratowanych przez nas z ferm futrzarskich. To właśnie tam powstał film dokumentalny “Klatki”, który opowiada o naszej walce z przemysłem futrzarskim w Polsce.
Brian May walczy o Wielką Brytanię bez futer

26 marca aktywiści z Open Cages razem z innymi organizacjami (HSI UK, PETA, Four Paws, Animal Aid, Save Me Trust, Viva!) złożyli na ręce premier Theresy May petycję podpisaną przez 400 tysięcy osób oczekujących zakazu importu futer do Wielkiej Brytanii. Pomógł im w tym również Brian May, gitarzysta zespołu Queen, który jasno stwierdził, że w dzisiejszym społeczeństwie nie ma miejsca na futro zdarte ze zwierząt.
Brian May walczy o Wielką Brytanię bez futer
W Polsce walczymy obecnie o zakaz hodowli zwierząt na futro, ale jednocześnie mocno kibicujemy aktywistom z Wielkiej Brytanii, ponieważ jeśli osiągną sukces w swojej kampanii, będzie miało to również olbrzymie znaczenie dla naszej sytuacji. Trzymamy kciuki, aby Wielka Brytania stała się krajem wolnym od futer.

Przeczytaj także: Zakaz sprzedaży futer ze zwierząt w San Francisco