Niedawno podzieliliśmy się z wami informacją o przyznanym grancie i o zajęciu miejsca wśród 12 najskuteczniejszych organizacji na świecie. Nie jest to jednak jedyne ważne ogłoszenie, którym chcemy się z wami podzielić.

Wspólnie z duńską organizacją Anima, działającą na rzecz zwierząt już od kilkunastu lat, podjęliśmy decyzję o połączeniu sił i wspólnym stworzeniu dużej i skutecznej organizacji prozwierzęcej, która swoim zasięgiem będzie obejmowała Europę Środkowo-Wschodnią i kraje skandynawskie.
Anima
Anima jest organizacją, która była dla nas sprzymierzeńcem i mentorem od samego początku naszego funkcjonowania. Prowadzimy podobne kampanie: Anima doprowadziła do zakazu importu i sprzedaży futer z psów i kotów w Danii, a następnie działała w kampanii na rzecz wprowadzenia takiego zakazu na poziomie Unii Europejskiej.

Przeczytaj także: Dolina Krzemowa inwestuje w Otwarte Klatki!

Jesteśmy przekonani, że podobny będzie los całego przemysłu futrzarskiego – po zakazach w poszczególnych krajach wprowadzony zostanie zakaz obejmujący całą UE, a następnie zakaz handlu i importu. Takie zasady już teraz dotyczą futer z psów, kotów i fok.
Po wprowadzeniu zakazu zabijania lisów na futro, Anima skupiła się na przekonywaniu sklepów do wycofania się z używania futer ze zwierząt i na kampanii na rzecz wprowadzenia całkowitego zakazu hodowli zwierząt na futro w Danii.

Anima prowadzi również bardzo popularne akcje promujące dietę roślinną wśród młodzieży. My co roku pojawiamy się na Przystanku Woodstock, a Anima na festiwalu Roskilde. Łączy nas naprawdę wiele: od stosunków koleżeńskich, po wspólną wizję lepszego świata dla zwierząt.
Ludzie wykorzystujący zwierzęta mają za sobą dużą siłę polityczną i duże pieniądze. Możemy się z nimi mierzyć tylko tworząc silne i skuteczne organizacje, które walczą z cierpieniem zwierząt hodowlanych.
Mamy nadzieję, że Otwarte Klatki, prowadzące obecnie kampanie na rzecz lepszej ochrony zwierząt hodowlanych w Polsce, na Ukrainie, na Litwie i w Estonii, oraz Anima, która działa obecnie w Danii i Norwegii, wspólnie stworzą taką właśnie organizację. Przed nami jeszcze dużo pracy, trzymajcie kciuki i dołączcie do nas!

Zapisz się do naszego biuletynu online