Wystartowała właśnie kampania, której celem jest nakłonienie papieża Franciszka, żeby przez okres postu powstrzymał się od jedzenia mięsa i nabiału. Jeżeli papież przystanie na tę propozycję, wybrana przez niego organizacja charytatywna otrzyma milion dolarów

Ograniczenie spożycia mięsa to ratunek dla planety

Organizacja stojąca za tą kampanią – Millon Dollar Vegan – chce w ten sposób zwrócić uwagę na to, że wysoki poziom spożycia mięsa i innych produktów odzwierzęcych jest jednym z ważnych czynników zmian klimatycznych. Redukcja konsumpcji mięsa jest bardzo ważną częścią walki z globalnym ociepleniem oraz wycinką drzew pod uprawy soi na paszę dla zwierząt.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tekście: Dieta roślinna ratunkiem dla planety 

Twarzą kampanii Million Dollar Vegan jest 12-letnia Genesis Butler, która jest weganką od 6. roku życia i już w tak młodym wieku brała udział w wielu protestach w obronie zwierząt. Jest też najmłodszą osobą, która miała wystąpienie na TEDx. Wsparcia kampanii udzieliły również znane osoby, takie jak Paul McCartney, Moby, oraz aktorka Mena Suvari.

Genesis Butler, prawa zwierząt

https://www.livekindly.co/genesis-butler-young-hero-to-animals-award/

Kwota 1 mln USD zostanie przekazana przez Blue Horizon International Foundation, charytatywne ramię Blue Horizon Corporation, które inwestuje w firmy produkujące żywność pochodzenia roślinnego i ma na celu „przyspieszenie usuwania zwierząt z globalnego łańcucha żywnościowego”.

Papież Franciszek jako autorytet inspirujący do zmian

Jako cel kampanii wybrano papieża Franciszka, ponieważ jest autorytetem dla 1,2 miliarda Katolików, a do tego już wcześniej wykazywał duże zainteresowanie tematem ochrony środowiska – poświęcił temu tematowi encyklikę. Globalne problemy, a do takich należy na pewno ocieplanie klimatu, wymagają również rozwiązań na globalną skalę. Włączenie się autorytetów duchowych do pracy nad rozwiązaniami może zainspirować wiele osób na całym świecie to podjęcia samodzielnych działań, które mogą pomóc chronić środowisko i klimat.
Wielki Post to okres około 40 dni, który kończy się tuż przed Wielkanocą i podczas którego wielu chrześcijan praktykuje jakiś rodzaj abstynencji. Odzwierciedla on biblijną historię 40 dni postu, które Jezus spędził na pustyni i w 2019 roku trwa od 6 marca do 18 kwietnia.

papież, Franciszek

https://www.bbc.co.uk/

Zacznij zmiany od siebie

Jeszcze nie wiemy, czy Papież Franciszek zdecyduje się na spróbowanie diety roślinnej w okresie Wielkiego Postu, ale każdy z nas może niezależnie podjąć taką decyzję i w ten sposób przyczynić się do walki z cierpieniem zwierząt i globalnym ociepleniem. Polecamy ściągnięcie naszej broszury „Dobre Decyzje”, która w prosty sposób tłumaczy jak rozpocząć swoją przygodę z dietą wegańską: Starter Dobre Decyzje

Zdjęcia:
https://www.bbc.co.uk/

11-Year-Old Vegan Activist Genesis Butler Receives ‘Young Hero to Animals’ Award


https://galwaynow.com/go-vegan-with-the-help-of-new-veguide-app/