Według informacji podanych przez Uber Eats, coraz chętniej zamawiamy bezmięsne posiłki. Analizie poddano wszystkie kraje, w których działa platforma. Okazało się, że zajmujemy 2 miejsce w Europie, jeśli chodzi o ilość wege zamówień. Poznaj top 5 roślinnych dań, które wybieramy z dowozem!

Przyszłość jest roślinna?

Jak informowaliśmy w minionym roku, według danych Głównego Urzędu Statystycznego spożycie mięsa na osobę w Polsce w 2019 roku spadło o 2,9%. Coraz chętniej sięgamy również po wegańskie alternatywy mięsa. Roślinne kiełbaski, gyros czy wędliny nikogo już nie wprawiają w zdziwienie. Można je znaleźć zarówno w małych, lokalnych sklepach, jak i w największych sieciach supermarketów. Rynek dowozowy nie wyłamuje się z tej tendencji, a wręcz przeciwnie – odzwierciedla przyzwyczajenia Polaków.

Przeczytaj również: Czyste mięso i zamienniki mięs – rozwój trendu w 2020.

Uber Eats opublikowało raport, w którym podsumowuje dane dotyczące dostaw realizowanych za pomocą aplikacji w 2020 roku. Okazuje się, że w ciągu ostatnich trzech lat liczba zamówień posiłków roślinnych wzrosła aż pięciokrotnie. 

Co najczęściej zamawiamy, jeśli chcemy zjeść bezmięsnie? Oto top 5 dań:

  1. Vegan Pastrami.
  2. Sałatka Vegan Miso Mango.
  3. Vegan Kebab.
  4. Vegan BBQ Burger.
  5. Miso Vegan Ramen.

Jak widać, dużą popularnością cieszą się potrawy tradycyjnie kojarzone z mięsnymi. Soczysty, roślinny burger BBQ czy aromatyczne, wędzone pastrami zadowalają kubki smakowe tysięcy Polaków.

Bez mięsa na co dzień

Oczywiście dieta roślinna to nie tylko zamawianie jedzenia z dowozem. Samodzielne przygotowywanie roślinnych posiłków jest prostsze niż mogłoby się wydawać. Chciałbyś spróbować ograniczyć jedzenie mięsa, ale nie wiesz, od czego zacząć? Wiemy, jak Ci to ułatwić! Przygotowaliśmy Roślinne Wyzwanie – całkowicie darmowy projekt, który pomoże Ci wyeliminować produkty odzwierzęce z twojej diety. 

Zapisując się na wyzwanie, dostajesz od nas:

  • pyszne roślinne jadłospisy,
  • dostęp do facebookowej grupy wsparcia,
  • zestaw praktycznych wskazówek.

Źródła:

https://spidersweb.pl/2020/11/weganizm-w-polsce-uber.html?fbclid=IwAR0ccqjDTLJBgdOOXwJM38NQ1QeQlaeKyY2ykxqFGZENFiA0BpS0YuHVCck

https://www.horecanet.pl/rynek-dowozow-odzwierciedleniem-przyzwyczajen-polakow/

https://roslinniejemy.org/blog