Tego trendu nie da się przeoczyć: ludzie rezygnują z mięsa. Wygląda na to, że w każdym kraju, gdzie prowadzi się badania dotyczące wegan i wegetarian, liczba osób zainteresowanych dietami roślinnymi ciągle rośnie. W Wielkiej Brytanii jest już ponad 3 miliony wegetarian, w USA po raz pierwszy zanotowano spadek sprzedaży mięsa, mimo ciągłego wzrostu liczny mieszkańców, a w Finlandii co piąta dziewczyna w wieku 15-25 lat jest wegetarianką. Również Google Trends wskazuje, że liczba wyszukiwań słowa “weganizm” podwoiła się od roku 2011 w takich krajach jak Niemcy, Izrael czy Rumunia.

Możemy dorzucić do tego dane statystyczne, które właśnie ukazały się w Austrii. Badanie przepowadzone na reprezentatywnej grupie osób wykazało, że 9 procent mieszkańców tego kraju to wegetarianie. Jeszcze w 2005 roku było to tylko 2,9%! Do tego w grupie wiekowej poniżej 40 roku życie wegetarian jest aż 17%.

Jeśli odrzucanie pokarmów odzwierzęcych staje się tak popularne, że w ciągu kilku lat liczba wegetarian w kraju może się potroić… to mamy chyba do czynienia z ideą, której nie da się już zatrzymać.