W grudniu nasi aktywiści z całej Polski zorganizowali akcje uliczne skierowane przeciwko sieci Subway, wspierając ogólnoeuropejski protest. Chcesz się dowiedzieć, jaki jest jego cel i co Subway ma do ukrycia? Czytaj dalej!

Demonstracja pod restauracją Subway w WarszawieDemonstracja pod restauracją Subway w Warszawie

Koszmar kurczaków hodowanych na mięso

Życie kurczaków hodowanych na mięso jest ciągłym cierpieniem, mimo że zanim zostaną zabite, żyją jedynie 6 tygodni. W tym czasie osiągają masę 3 kg – to tak, jakby 5-letnie dziecko ważyło 150 kg. Nie ciężko wyobrazić sobie, że powoduje to ogromne problemy zdrowotne, a także trudności z przemieszczaniem się. 
Do tego dochodzi jeszcze nadmierne stłoczenie i brak dostępu do świeżego powietrza. Wykrzywione czy nawet złamane nogi, poparzenia spowodowane leżeniem na brudnym, przesyconym amoniakiem podłożu, kurczaki umierające z pragnienia, gdyż nie mogą udźwignąć swojego ciężaru i dojść do wody – to nierzadki widok na fermach kurczaków
Więcej o problemach hodowli kurcząt przeczytasz tutaj: 17 faktów o hodowli kurczaków na mięso, które hodowcy starają się ukryć

Ferma brojlerów 2019. Fot. Andrew Skowron

Ferma brojlerów 2019. Fot. Andrew Skowron

Kurczaki nie zasługują na lepsze życie?

European Chicken Commitment to międzynarodowe porozumienie, którego podpisanie zobowiązuje firmę do współpracy jedynie z tymi dostawcami, którzy przestrzegają podwyższonych norm dobrostanowych w hodowli kurczaków, m. in. nie korzystają z ras szybkorosnących czy utrzymują mniejsze zagęszczenie zwierząt. 
Więcej o porozumieniu przeczytasz tutaj: European Chicken Commitment, czyli jak zmieniamy los kurczaków hodowanych na mięso

Demonstracja pod restauracją Subway w Katowicach

Demonstracja pod restauracją Subway w Katowicach

Demonstracja pod restauracją Subway w Madrycie, Hiszpanii

Demonstracja pod restauracją Subway w Madrycie, Hiszpanii

Subway nie jest skłonny do podpisania takiego zobowiązania w Europie, mimo że podobne zobowiązanie podpisał w USA i Kanadzie. Ignoruje w ten sposób nie tylko dobrostan milionów zwierząt, lecz także przekonania konsumentów – według badań IBRiS aż 83,7% Polaków uważa, że warunki hodowli kur na mięso powinny ulec poprawie. 
Mając nadzieję, że Subway podejmie odpowiedzialną społecznie decyzję, organizacje stowarzyszone w Open Wing Alliance organizują demonstracje w całej Europie. Nie zrezygnujemy, dopóki Subway nie nada cierpieniu zwierząt i głosowi konsumentów priorytetu, na jaki zasługują.