Dot to niestandardowa celebrytka: świnia, która zamiast na talerz trafiła do sanktuarium dla zwierząt niedaleko miasta Dunedin w Nowej Zelandii.

Dot udowadnia, że świnie to niesamowite zwierzęta i zasługują na zdecydowanie więcej niż mają zapewnione za murami ferm i rzeźni.
Urodziła się w hodowli przemysłowej i miała podzielić los wielu swoich koleżanek i kolegów na czyimś talerzu. Dostała jednak szansę na lepsze życie. Gdy miała zaledwie miesiąc, została uratowana i zamieszkała wraz z innymi zwierzętami w miejscu wolnym od cierpienia.

Zwierzęta uratowane przez ludzi

Żródło: https://www.facebook.com/dotpigspage/

Rodzina Dot na jej fanpage’u pokazuje, że świnie to wspaniałe zwierzęta, które zasługują na uwagę.

Są bardzo towarzyskie i przyjacielskie, a inteligencją przewyższają psy. Każda świnia posiada swój charakter i nawyki, i – tak jak ludzie – odczuwa wiele różnych emocji.

Przeczytaj także: 6 rzeczy, których nie wiesz o świniach.

Dot reprezentuje wszystkie najlepsze świńskie cechy. Uwielbia się bawić, biegać i chodzić na spacery. Jest świetną przyjaciółką i towarzyszką dla swoich dwunożnych opiekunów.
Swoim nieodpartym urokiem osobistym łamie stereotypy i ociepla wizerunek świń. Jej przygody można śledzić tutaj: https://www.facebook.com/dotpigspage/
Inne świnie nie miały tyle szczęścia, co Dot. Pomóż nam poprawić poziom ich życia! Podpisz petycję przeciwko okrutnemu okaleczaniu prosiąt.

PODPISZ PETYCJĘ

foto:https://www.facebook.com/dotpigspage/