Stolica Wielopolski nie próżnuje, mamy zaszczyt przedstawić wam kolejne restauracje, które decydują się na poszerzenie swojej oferty o dania roślinne i widzą korzyści płynące z tego typu zmian.

 

Jadalnia

W kulinarną podróż zapraszamy Was do Jadalni zlokalizowanej przy Grunwaldzkiej 182. Restauracja codziennie oferuje swoim gościom inne menu, którego stałym elementem jest wegańska zupa, sałatka i danie główne. Dbając o najwyższą jakość potraw, używane są tylko świeże i lokalne produkty, kuchnia wystrzega się mrożonek, puszek i polepszaczy smaku. Dodatkowym atutem jest nowoczesny i wyjątkowo pomysłowy wystrój wnętrza.

Jdalnia 1 jadalnia2

Family Cafe

Family Cafe to przeurocza kawiarnia zlokalizowana nieco dalej od centrum na Grunwaldzkiej 136. Smakosze roślinnej kuchni znajdą dla siebie pyszny krem pomidorowy. Na danie główne zjecie makaron penne z pesto bazyliowym. Do kawy oczywiście mleko sojowe. Miejsce jest przyjazne dzieciom, organizowane są warsztaty kreatywnego rozwoju, między innymi zajęcia umuzykalniające i baletowe dla dzieci oraz spotkania grup zabawowych.

family cafe 1 family cafe 2

Zuppi

Pożywne, sycące, zdrowe? Tak oczywiście mowa o zupach, jednak nie o zupach byle jakich bo te w Zuppi powalają smakiem. Lokal znajduje się przy Świętym Marcinie 63. Do zupy możecie według własnych preferencji dobrać różne dodatki np. pieczywo, makaron, sezam, kiełki, zieleninę i kilka innych produktów, które fantastycznie się komponują. Często dostępne są również tarty w wersji roślinnej. Polecamy tym, którzy lubią jeść szybko, zdrowo i tanio.

zuppi zuppi2

Yeżyce kuchnia

Elegancka i urządzona ze smakiem restauracja Yeżyce kuchnia przy Samarzewskiego 17. W swoim menu oferuje codziennie nowe wariacje na temat roślinnej kuchni. Codziennie w roślinnej odsłonie znajdziecie inną zupę, sałatkę i danie główne. Wszystko przygotowane jest na bazie produktów najwyższej jakości pozyskanych z lokalnych gospodarstw.

yeżyce kuchnia 1yezyce kuchnia2

Sztos

Sztos to dość nowe miejsce na mapie Poznania, zlokalizowane w samym sercu Jeżyc, przy Żurawiej 19. Specjalizuje się w produkcji najlepszej w Poznaniu pizzy dostępnej oczywiście z roślinnym serem, bez dodatkowych opłat!. Na pierwszy rzut oka kawałek pizzy (tak pizze sprzedaje się tutaj na kawałki), podany na papierowej tatce, może wydawać się niepozorny, jednakże jak tylko spróbujecie to gwarantujemy, że zakochacie się i będziecie cazęsto wracać. Miłośnikom Jeżyc przypadną też do gustu archiwalne zdjęcia dzielnicy, którymi ozdobione są ściany.

sztos 2 Sztos 1

Jeżeli w waszych ulubionych restauracjach nie ma jeszcze dań kuchni roślinnej to koniecznie dajcie nam znac!  Z pomocą naszych aktywistów poszerzenie oferty restauracji jest proste, a korzyści płynące z tego faktu oczywiste.

 

Aga Derda

3.09.2015