Zastanawiałeś/łaś się kiedyś, jak wygląda praca aktywistów śledczych? W ogromie informacji jakie wychodzą na światło dziennie, patrząc na cierpienie zwierząt, często nie myślimy skąd wziął się materiał, który właśnie oglądamy. Teraz będziesz miał/miała okazję poznać kulisy pracy osób, które te materiały zdobywają. Pierwszy pełnometrażowy film o aktywistach śledczych będzie miał swoją premierę już 22 maja.

“Ten lis był zdrowy, różnica była taka, że to był rudy lis i miał olbrzymie oczy. Pamiętam jak mi się przyglądał. Ten wzrok mnie gdzieś tam musiał złapać. Po paru dniach mnie dopadł ten lis, wieczorem.”

Przez ponad dekadę swojej działalności opublikowaliśmy setki tysięcy materiałów ujawniających prawdę o fermach futrzarskich i o cierpieniu przebywających na nich zwierząt. W cieniu każdej publikacji są oni –  aktywiści i aktywistki śledczy. To one i oni, wykonujący najtrudniejszą i najbardziej niebezpieczną pracę. Wchodzą na fermy, dokumentują, stykają się z cierpiącymi zwierzętami.

Bohaterki i bohater filmu to Bogna, Angelika i Aleks, osoby które często pod osłoną nocy, POZA WIDOKIEM, z zawzięciem, empatią i poświęceniem działają na rzecz zmiany. To film pokazujący sylwetki tych, których cel jest jeden – doprowadzić do ustawowego zakazu hodowli zwierząt na futro. Mimo wielu przeciwności – nie poddają się. Zadanie jest trudne, a czas gra rolę, każdy krok to kolejne stracone istnienia.

“Ja sobie kiedyś obiecałam właśnie, jak zostawiłam na fermie lisa umierającego, ja sobie obiecałam, że już nigdy do takiej sytuacji nie dopuszczę i, że po prostu zabiorę zwierzę. No ale tego dzisiaj nie zrobiłam, bo po prostu lis był w takim stanie, że prawdopodobnie nie dożyłby dowiezienia do weterynarza (..). No ale to jest ta bezradność właśnie, bo po prostu ta ferma powinna być zamknięta.”

Obraz nie epatuje okrucieństwem wobec zwierząt, ale pokazuje historię tych, którzy zawsze stoją w cieniu. Jest to opowieść o tym, jak wygląda praca aktywistów śledczych nad wprowadzeniem zakazu hodowli zwierząt na futro. To film o determinacji, poświęceniu i uporze, w walce o tych, którzy sami o siebie nie zawalczą.

“Poza widokiem, na skraju lasu” pokazuje działalność na rzecz zwierząt, jakiej nigdzie indziej nie mogliście do tej pory zobaczyć. Kamera towarzyszy bohaterkom i bohaterom  podczas wyjazdów na fermy, interwencji, spraw sądowych czy w sejmie.

“(…) mam też nadzieję, że film obejrzą sami hodowcy i w końcu do nich dotrze, że można coś robić nie tylko dla pieniędzy, ale też dla idei, bo się w coś po prostu bardzo mocno wierzy. My wierzymy, że zwierzęta powinny być wolne od cierpienia.”

Premiery filmu będą dwie – kinowa (zamknięta) oraz online.
Już teraz zachęcamy Was do wejścia na stronę www.pozawidokiem.pl, gdzie 22 maja będziesz miał/miała możliwość wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu.

Obejrzyj film sam/sama, ze znajomymi, z rodziną, podzielcie się nim, podzielcie się historią, jakiej jeszcze nie było!

Bądź częścią zmiany!