Czy miłośniczki futer mogą je porzucić? Okazuje się, że tak. CNN donosi, że znana z pokazywania się w futrzanych kreacjach Melania Trump, Pierwsza Dama USA, postanowiła je porzucić.
Zamiłowanie Pierwszej Damy USA do futer jest szeroko udokumentowane w internecie. Melania Trump chętnie pokazywała się w futrzanych płaszczach i kapeluszach na rozmaitych uroczystościach, w tym na Fashion Week czy na otwarciu futrzarskiego butiku na Manhattanie. Jednak – jak donosi CNN, powołując się na biuro Pierwszej Damy – to już przeszłość. Melania nie nosi już futer.

Dlaczego?
Swój udział w tej przemianie miała Pamela Anderson, aktorka i aktywistka na rzecz praw zwierząt i honorowa dyrektor PETA (People for the Ethical Treatment of Animals). Zaczęło się od tego, że Pamela podziękowała Melanii za wybranie kreacji Ralpha Laurena na dzień inauguracji. Dom mody Laurena nie używa prawdziwych futer od 2007 roku. Aktywistka wyraziła wdzięczność za to, że Pierwsza Dama nie założyła futra i dodała, że dzięki swojej roli może kreować trendy i że rozgrzeje serca wielu ludzi, okazując współczucie dla innych istot. Do podziękowań dołączony był podarunek – sztuczne futro marki Only Me.

Dan Mathews, senior vice president PETA, dodaje, że kilka lat wstecz Pierwsza Dama udała się na sygnowany przez organizację pokaz mody. Podkreśla też, że rezygnując z naturalnych futer, Melania Trump idzie śladem wielu znanych ikon mody i pierwszych dam.
My mamy nadzieję, że ten trend zainspiruje wiele kobiet i mężczyzn.

Chcesz zobaczyć, jak wygląda produkcja prawdziwego futra?

Sprawadź

Źródło: http://edition.cnn.com/2017/05/03/politics/melania-trump-no-fur/