Jeżeli interesują Cię nasze działania, chciałbyś lub chciałabyś przyjrzeć się, jak działamy w terenie, o czym mówimy, jakie imprezy organizujemy, przyjdź na jedno z naszych wydarzeń organizowanych w najbliższych dniach w całej Polsce. Zobacz rozpiskę naszych eventów na listopad i grudzień.

Zbliża się Światowy Dzień Bez Futra, który wypada 25 listopada w tym roku. Z tej okazji w całej Polsce odbędzie się sporo wydarzeń. Przeczytaj o nich poniżej!

Zetnij grzywkę lub brodę i pomóż zwierzętom!

Dobre Cięcie polega na współpracy z salonami barberskimi i fryzjerskimi, które przekazują procent od usług na rzecz walki z przemysłem futrzarskim. W weekend 23-25 listopada wszyscy przycinamy grzywki, golimy brody, czeszemy wąsy; wszystko to, by pokazać, że futro powinno odejść już do historii, a cierpienie zwierząt nie jest nam obojętne i zrobimy wszystko, by zakończyć te okrutne praktyki.
Otwarte Klatki wydarzenia
Benefit odbędzie się w miastach:

  • Warszawa
  • Kraków
  • Wrocław
  • Gdańsk
  • Bydgoszcz
  • Łódź
  • Szczecin

Obserwujcie nasze social media, by być na bieżąco z datami i miastami. Oprócz Dobrego Cięcia, będziecie mogli spotkać nas podczas akcji ulicznych z okazji Dnia Bez Futra w wielu miastach w całej Polsce.

Stoisko VR Frankenkurczak

17 listopada możecie także sprawdzić, jak wygląda życie kurczaka hodowanego na mięso w wirtualnej rzeczywistości za pomocą naszych specjalnych okularów. Zapraszamy do Szczecina o godzinie 13 (Plac Żołnierza Polskiego) na stoisko związane z kampanią Frankenkurczak.
Otwarte Klatki wydarzenia
Otwarte Klatki wydarzenia
Na miejscu będzie można podpisać petycję oraz dowiedzieć się więcej o naszych działaniach, a nawet do nas dołączyć!

In Your Bones w galerii Socato, czyli sztuka, która pomaga zwierzętom

23 listopada we Wrocławiu w galerii Socato odbędzie się wyjątkowy wernisaż. Będziecie mogli zobaczyć tam prace podejmujące temat współistnienia człowieka i zwierząt oraz wpływ naszych działań na planetę.
Otwarte Klatki wydarzenia
Galeria przekazuje 10% ze sprzedaży wystawionych prac na rzecz Otwartych Klatek. Jeżeli interesujesz się sztuką i chcesz wesprzeć nasze działania na rzecz zwierząt hodowlanych, zapraszamy! Poniżej krótki opis kuratorki Joanny Kaźmierczak.

„W Polsce rolę agresora pełni najczęściej człowiek; w debacie publicznej pojawiają się tematy takie jak wycinka lasów, wyzysk zwierząt hodowlanych, problem zagrożonych gatunków, polowań czy niechęci części społeczeństwa do działań promujących etyczne postawy wobec zwierząt. W Japonii tematem dominującym pozostaje niszczycielska siła przyrody; kataklizmy naturalne występują tam na skalę i z częstotliwością zupełnie nieporównywalną z tym, czego w swojej ojczyźnie doświadczyć mogą Polacy. Katastrofy te często jednak stanowią wynik działalności człowieka lub przynajmniej są przez nią intensyfikowane”.

To wszystko możecie zobaczyć w interpretacjach dwóch artystów Pawła Czekańskiego i Atsushi Aizawa. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/432061570659582/
Dziękujemy za podejmowanie tak ważnych tematów poprzez sztukę bez wykorzystywania do tego zwierząt. Sztuka może uczyć i wpływać na nasze postawy; nie zawsze musi szokować i być kontrowersyjna.

Tatuaże zamiast Futra w Underdog Tattoo Gallery Walk-in Day

Kolejny raz możecie się wydziarać i wesprzeć nasze działania. Tym razem 17 listopada we Wrocławiu. Jak zwykle będzie gorąco! Obserwujcie nasze wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/293921821214625/
Otwarte Klatki wydarzenia

Veganmania

Tego wydarzenia nie musimy już chyba przedstawiać Veganmania to nasz słynny lifestyle’owy festiwal. Jak zwykle, będziecie mogli skosztować ogromu potraw wegańskich od najlepszych polskich wystawców, zakupić ulubione produkty (nie tylko spożywcze) oraz uczestniczyć w panelach dyskusyjnych, warsztatach i pokazach.
Otwarte Klatki wydarzenia
25 listopada zapraszamy do Warszawy: https://www.facebook.com/events/421300008295278/?active_tab=about
Otwarte Klatki wydarzenia
16 grudnia do Łodzi: https://www.facebook.com/events/243425339665457/
Aby być na bieżąco z naszymi festiwalami, polecamy obserwować oficjalny fanpage Veganmanii: https://www.facebook.com/veganmaniapl/
W listopadzie nie ma co ukrywać najwięcej będzie się działo we Wrocławiu. Możecie trafić tam na nasz słynny PubQuiz, Otwartą Kuchnię z pokazem gotowania oraz pokaz filmu Klatki”. A to tylko część planowanych wydarzeń! Aby być na bieżąco, śledźcie nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/otwarteklatki/ Do zobaczenia we wszystkich tych miejscach!

Zdjęcia: Otwarte Klatki, Grafika Galeria Socato, Veganmania