Działania dla zwierząt są nie tylko domeną organizacji pozarządowych, takich jak Otwarte Klatki. Są codzienną aktywnością każdej wrażliwej na los zwierząt osoby, zdeterminowanej, aby działać dla zmiany.

Jeśli wydaje ci się, że jesteś bezsilny/a wobec cierpienia zwierząt, nic bardziej mylnego! Twój głos ma bardzo duże znaczenie. Zwłaszcza wtedy, kiedy zabierasz go podczas dialogu z politykami!

15 listopada złożyliśmy na ręce posłów i posłanek naszą petycję z postulatem wprowadzenia w Polsce zakazu hodowli zwierząt psowatych na futro. Miesiąc temu podpisało się pod nią ponad 120 000 osób. Teraz jest nas już 10 000 więcej! A to wszystko dzięki pomocy osób, które nie godzą się na bezsensowne cierpienie zwierząt, jak hodowanie i zabijanie ich dla futra! 

30 listopada petycja została skierowana do Komisji Do Spraw Petycji. Obecnie trwają prace nad jej rozpatrzeniem. Jeśli uda nam się doprowadzić do tego, że wszystkie fermy lisów i jenotów w Polsce znikną, będzie to pierwszy krok do rozprawienia się z przemysłem futrzarskim w naszym kraju! Jednak nasze działania nie kończą się na petycji.
15 listopada zorganizowaliśmy demonstrację na placu przed Sejmem, podczas której nasz przekaz wzmocniło kilku polityków: Andrzej Czabański (PiS), Paweł Suski (PO) oraz Ewa Lieder (Nowoczesna). Przez kilka dni posłowie i posłanki mieli również okazję zobaczyć wystawę zdjęć z ferm futrzarskich.  Rozstawiliśmy ją w Sejmie, w holu przez salą im. Jacka Kuronia. To bardzo uczęszczane miejsce, więc z pewnością obraz cierpienia lisów i jenotów na polskich fermach futrzarskich zobaczyło wielu polityków i polityczek.

Czy fermy norek wyglądają bardziej humanitarnie? Nie! 28 listopada światło dzienne ujrzały materiały nagrane ukrytą kamerą przez byłego pracownika fermy norek w Masanowie (woj. wielkopolskie). To, co zostało zarejestrowane wstrząsnęło nie tylko nami. Codziennie odbieramy telefony od telewizji, rozgłośni radiowych czy prasy, która chcą opublikować materiał o tym, jak okrutnie traktowane są zwierzęta na fermach futrzarskich oraz w chowie przemysłowym. Postanowiliśmy wykorzystać ten moment!

Wczoraj wystartowaliśmy z akcją mailingową do przedstawicieli polskiego rządu z apelem o wprowadzenie w Polsce zakazu hodowli zwierząt na futra. Ty, jako świadomy/a i wrażliwy/a konsument/ka, możesz wziąć w niej udział i sprawić, że nasze działanie nabierze dużego rozmachu!
Wejdź na http://cenafutra.info/apel-do-poslow-rp/ i wyślij maila do polskich posłów i posłanek! Udostępnij linka i zachęć znajomych do wysyłania maili! Sprawmy, by politycy nie zapomnieli o naszych postulatach przez święta i poważnie podeszli do kwestii wprowadzenia w Polsce zakazu hodowli zwierząt na futro. Akcja trwa do 16 grudnia. 
Możesz również pomóc w inny sposób! W grudniu i styczniu, w kilku miastach, nasze grupy lokalne organizują maratony pisania kartek do posłów i posłanek. Dołącz do ogólnopolskiego wydarzenia i dowiedz się gdzie i kiedy możesz wziąć w nich udział i własnymi słowami napisać politykom, by zakończyli cierpienie zwierząt w przemyśle futrzarskim!
Facebook: https://web.facebook.com/events/1834777176800525/
I przede wszystkim: pamiętaj, że Twój głos się liczy! Nie wkładamy petycji do szuflady – składamy je na ręce politykówi polityczek, którzy mają realny wpływ na stanowione prawo. Liczba podpisów, kartek czy maili pokazuje wsparcie społeczne, jakie mamy dla sprawy, o którą wspólnie walczymy!
Razem możemy zmienić los zwierząt! #działamydlazmiany