free-birds-jake-l-and-his-voice-woody-harrelson-r

Jednym z filmów, które możecie zobaczyć w tym okresie w kinach są “Skubani” (Free Birds). Jest to już kolejna hollywoodzka produkcja pokazująca zwierzęta, których celem jest ucieczka przed smutnym końcem w garnku lub na patelni. Tym razem w podróż zabiera nas para indyków: Franek i Olo, którzy walczą nie tylko o własne życia, ale o życia wszystkich innych indyków. Ich celem jest zmienić bieg historii i sprawić, żeby indyk odtąd jawił się nie jako największy przysmak, ale najlepszy przyjaciel człowieka.

Warto nadmienić, że głosu jednemu z indyków użycza Woody Harrelson, wieloletni weganin, który brał niedawno udział w fantastycznym klipie wyprodukowanym przez HSUS, dotyczącym używania futer ze zwierząt.

Ciekawostką jest jednak wpływ pracy nad “Skubanymi” na inne osoby udzielające głosu ptakom. Jak donosi Ecorazzi, Amy Poehler, Owen Wilson i George Takei również rozważają dokonanie zmian w swoim menu i są przekonani, że widzowie też poczują się do tego zainspirowani. Aktor Carlos Alazraqui odwiedził nawet sanktuarium Gentle Barn, gdzie mógł poznać osobiście uratowane indyki.

Twórcy filmu twierdzą, że promowanie wegetarianizmu nie było ich celem. Ale ważny jest nie tyle ich cel, co przekaz, który są w stanie wyciągnąć z niego widzowie.

Dobrusia

27.12.2013