chicken customWielu z nas zależy na dobru innych zwierząt, dlatego włączamy się w protesty przeciwko fermom zwierząt futerkowych, bojkotujemy produkty powstałe w wyniku wykorzystywania zwierząt, zostajemy wgetarian(ka)mi lub wegan(ka)mi. Jednak nie każdy z nas ma czas lub chęć na aktywizm. Mimo to możemy się przyczynić do wspierania ruchu prozwierzęcego i polepszenia warunków innych zwierząt, niekoniecznie angażując się w działalność jakiejś organizacji.

  • Jeśli sprzeciwiasz się wykorzystywaniu i zabijaniu innych zwierząt zostań weganinem/weganką. Tym samym nie będziesz wspierał cierpienia innych zwierząt i zmniejszysz popyt na produkty pochodzenia odzwierzęcego.
  • Gdy koś cię pyta, dlaczego jesteś weganinem/weganką, nie tłumacz tego jako osobisty wybór i nie unikaj odpowiedzi. Bądź miły i spokojnie wytłumacz przyczyny swojego weganizmu. Być może osoba, która cię o to pyta, pierwszy raz słyszy o weganizmie i twoje argumenty przekonają ją do wyeliminowania produktów odzwierzęcych ze swojej diety lub przynajmniej skłonią do refleksji.
  • Podpisuj petycje sprzeciwiające się wykorzystywaniu i zabijaniu zwierząt. Udostępniaj na portalach społecznościowych informacje dotyczące protestów w obronie zwierząt i w miarę czasu i możliwości bierz w nich udział.
  • Uczestnicz w wydarzeniach organizowanych przez lokalnie działającą grupę. Bierz udział w Kuchni Społecznej, przychodź na wykłady i wspieraj te eventy poprzez swoją obecność.
  • Poczęstuj rodzinę i przyjaciół wegańskimi smakołykami, być może przez to weganizm przestanie się im wydawać taki straszny i przekonają się, że może być łatwy, smaczny i zdrowy.
  • Wspieraj finansowo organizacje zajmujące się ochroną praw zwierząt. Dzięki twojemu wsparciu aktywiści/stki będą mogli/ły więcej zdziałać.

Kinga
23.10.2013