Kruszyniany to piękna, malownicza wieś, otoczona zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, do tego przesiąknięta kulturą i historią – między innymi Tatarów, którzy od lat ją zamieszkują. Otaczają ją nieskazitelnie czyste rzeki i lasy, w których swobodnie poruszają się żubry, łosie i inne dzikie zwierzęta.

Niestety w okolicy wsi planowana jest budowa przemysłowych ferm drobiu, które bezpowrotnie zniszczą środowisko i naturę wokół wsi. Zrujnują życie mieszkańców, którzy utrzymują się z agroturystyki, i spowodują, że niepowtarzalne miejsce stanie się jałowe i zatrute odpadami z kurników.

Pomóż zakończyć przemysłowy chów zwierząt!

podpisz petycję

Czego dowiesz się z filmu “Jak fermy drobiu zagrażają mieszkańcom Kruszynian?”

Co oznacza dla mieszkańców budowa ferm przemysłowych? Jak walczą z inwestorami? Co sprawia, że Kruszyniany to jedyne takie miejsce w Polsce? W naszym filmie mieszkańcy odpowiedzą na te i inne pytania. Dowiemy się też, dlaczego fermy drobiu są tak ogromnym zagrożeniem dla przyrody i gospodarki otaczających je terenów (nie wspominając o cierpieniu milionów zwierząt w nich hodowanych).

Tragiczna historia mieszkańców Kruszynian to nie jedyny ciekawy materiał, jaki znajdziesz na naszym kanale. Pojawiają się tam również filmy na temat diety roślinnej w sporcie, historie zwierząt uratowanych z ferm, przepisy na pyszne roślinne dania i wiele innych.