Kampania Roślinniejemy ma na celu wprowadzenie dań kuchni roślinnej do jak największej liczby restauracji na terenie całego kraju. Dla restauratorów jest to szansa na pozyskanie nowych klientów. Nie tylko wśród wegan, ale także osób, które z różnych przyczyn ograniczają spożycie mięsa bądź innych produktów odzwierzęcych.

W Krakowie kampania nabiera tempa, mamy za sobą już pierwsze sukcesy! Zostawiamy Wam listę lokali, które dołączyły do kampanii, a sami biegniemy namawiać kolejne. Niech nam Kraków roślinnieje!

Hummusija Amamamusi (ul. Augustiańska 3, Kraków)

https://www.facebook.com/hummus.amamamusi

hummus

Pierwszym krakowskim lokalem, z którym nawiązaliśmy współpracę jest powszechnie znany i lubiany Hummus Amamamusi. Hummusija to mały lokal położony w samym sercu Kazimierza, który jest kuchnią i jadalnią jednocześnie. Goście siedzą tu przy wspólnym stole, a właściciele, Bart i Kasia, robią w tym czasie hummus.

Poza hummusem, występującym w kilkunastu smakach, podawanym z najlepszą oliwą, świeżymi ziołami, chlebem i warzywami w Hummusiji zjemy zupę (codziennie inna, żeby być na bieżąco obserwujcie profil na fb) i pyszne ciasto, oczywiście z ciecierzycy!

Hummus możecie kupić także na wynos.

Wesoła Cafe (Rakowicka 17, Kraków)

https://www.facebook.com/WesolaCafe

wesola

Do kampanii RoślinnieJemy dołączyła także Wesoła Cafe. Lokal usytuowany jest przy ul. Rakowickiej, dojdziecie do niego w trzy minuty z Dworca Głównego. To świetna opcja, gdy macie niewiele czasu na przesiadkę, a chcecie posilić się przed dalszą drogą.

Jak sugeruje nazwa napijemy się tu pysznej kawy, oczywiście również w wersji z mlekiem sojowym, ale nie dajcie się zmylić pozorom, głodni z Wesołej nie wyjdziecie!

W menu zimowym do wyboru mamy trzy różnorodne kanapki na lokalnym pieczywie i czekoladowo-bananową jaglankę na mleku kokosowym. Większy głód zaspokoicie pieczonymi warzywami korzeniowymi podawanymi z sosem tahini.

Uważnie sprawdzajcie także tablicę dnia, gdzie również pojawiają się roślinne dania (pytajcie o ciasta!).

Zielone Tarasy (al. Słowackiego 64, Kraków)

https://www.facebook.com/ZieloneTarasyRestoBar

Kampania RoślinnieJemy, Zielone Tarasy, Kraków

Roślinne dania znajdziecie w restauracji Zielone Tarasy, która również przystąpiła do naszej kampanii.

Siedząc na dachu Herbewa, mając obłędny widok na centrum Krakowa możecie wybrać z menu restauracji zupę miso z tofu i zielonymi warzywami albo jedno z dwóch dań głównych – tofu z grilla w sosie cytrynowym z groszkiem cukrowym i żurawiną podawane z bagietką albo kaszę jaglaną z ciecierzycą, cukinią, groszkiem i pesto bazyliowym.

Dopytujcie też o menu dnia. W codziennie zmieniającym się menu lunchowym znajdziecie także propozycje dań roślinnych.

Zosia Barto

25.01.2015