Minął dopiero miesiąc po wystartowaniu projektu, a już ponad 2000 osób zdecydowało się dołączyć do grona Obrońców Zwierząt! Obrońcy Zwierząt to grupa osób, która poświęca 5 minut dziennie na kontaktowanie się z firmami i politykami, pomagając Otwartym Klatkom walczyć o lepszy los zwierząt.

Fot. Andrew Skowron

Wspólna walka o lepszy los zwierząt

Ponad 200 tysięcy zatroskanych o los zwierząt osób śledzi działania Otwartych Klatek na profilu organizacji na Facebooku. Są pełni chęci pomocy, jednak zwykle nie mają czasu, by zaangażować się w pełnoetatowy wolontariat. Zdając sobie sprawę z tego, jak duży potencjał drzemie w ludziach, którzy nie są obojętni na cierpienie zwierząt, wystartowaliśmy z projektem Obrońcy Zwierząt.
Po miesiącu od pierwszego wysłanego e-maila ze wskazówkami jak łatwo, szybko i efektywnie pomagać zwierzętom, w projekt zaangażowało się ponad 2000 osób! Obrońcy Zwierząt są pełni motywacji i chęci do działania, systematycznie biorą udział w akcjach dla zwierząt i zmieniają świat.

Dlaczego akurat Obrońcy Zwierząt?

Wierzymy, że jako społeczeństwo mamy wpływ na to, jak kształtuje się świat wokół nas. Wiemy, że konsumenci mają prawo do zadawania pytań i posiadania wiedzy na temat produktów, które zamierzają kupić, a obywatele – prawo domagania się od polityków uwzględnienia ich potrzeb i opinii.
Obrońcy Zwierząt to zwykli ludzie, którzy – w niezwykłej woli zmieniania świata – jako konsumenci i obywatele mają realny wpływ na wprowadzanie zmian na lepsze w zakresie dobrostanu zwierząt. Używają swojego głosu, energii i czasu, by walczyć o to, co dla nich ważne.

Fot. Andrew Skowron

Jak wygląda działanie jako Obrońca Zwierząt?

Obrońcą Zwierząt może zostać każdy! Jest to niesamowicie proste i zajmuje bardzo mało czasu. Jako Obrońca Zwierząt działać możesz wszędzie i o każdej porze – przy porannej kawie, w przerwie od pracy, podczas popołudniowego odpoczynku, w podróży czy czekając na autobus. Aby podjąć działanie dla zwierząt: wysłanie maila do firmy czy podpisanie petycji do polityków, wystarczy telefon lub komputer z dostępem do Internetu.
Jako Obrońca, dwa razy w tygodniu otrzymasz maila ze wskazówkami, jakie akcje podjąć, żeby efektywnie pomagać zwierzętom. Działanie nie zajmie Ci więcej niż 5 minut na jednego maila, a satysfakcja z aktywności będzie bezcenna!

Dlaczego warto dołączyć do Obrońców Zwierząt?

Zwierzęta same o siebie nie zawalczą – potrzebują dzielnych Obrońców, którzy wstawią się za nimi i użyją swojego głosu do tworzenia świata, w którym wszystkie zwierzęta traktowane są z szacunkiem.
Do Obrońców Zwierząt warto dołączyć, ponieważ jest to najprostsza i zarazem efektywna forma działania dla wszystkich, którzy mają tylko kilka minut dziennie na zmienianie świata.

Zostań Obrońcą Zwierząt