Do grona firm, które postanowiły wycofać z oferty jajka pochodzące z chowu klatkowego, dołączyła spółka Elior Group. To już trzecia firma świadcząca usługi gastronomiczne, po Sodexo i Compass Group, która podjęła taką decyzję. Jajka oznaczone cyfrą “3” mają zostać całkowicie wycofane z oferty firmy najpóźniej do 2025 roku. Decyzja ta jest wynikiem ścisłej współpracy Elior Group z przedstawicielami koalicji organizacji prozwierzęcych Open Wing Alliance.

Grupa Elior świadczy usługi gastronomiczne w 15 krajach w całej Europie, USA i Ameryce Łacińskiej. W 18 600 restauracji i punktów sprzedaży obsługuje każdego dnia ponad 4,4 miliona ludzi. Stawia ich to na czwartej pozycji na liście największych firm z tej branży na świecie.
EliorGroup logo wycofuje jajka trójki
Dzięki staraniom organizacji prozwierzęcych należących do koalicji Open Wing Alliance, do której należą również Otwarte Klatki, coraz więcej firm postanawia zrobić kolejny krok w kierunku poprawy losu milionów zwierząt i rozpocząć proces wycofywania jajek oznaczonych cyfrą “3”. Tylko w przeciągu ostatnich kilku miesięcy taką decyzję podjęły m.in. sieci handlowe Lidl i Aldi, sieć hoteli InterContinental oraz wspomniane Sodexo czy Compass Group.
Zobacz też: Grycan wycofuje jajka z chowu klatkowego
Jeżeli też uważasz, że hodowla klatkowa kur niosek jest zbytecznym cierpieniem i należy z niej jak najszybciej zrezygnować, podpisz deklarację niekupowania jajek “trójek” na stronie jakonetoznosza.pl oraz pomóż nam działać, aby kolejne wielkie zmiany były możliwe!
dzialamydlazmiany.pl