Wycieczka po Lublinie pokazuje nam, że w mieście zachodzą zmiany, a posiłki roślinne nie są już ewenementem – restauratorzy coraz śmielej wprowadzają je do swojego menu, gdyż widzą w tym korzyści dla siebie i swoich gości.

Restauracja „Inaczej”

Restauracja „Inaczej” zlokalizowana przy ul. Chopina 35 serwuje dania z kuchni polskiej i włoskiej, specjalizuje się w potrawach bezglutenowych. Karta zmienia się wraz z porami roku, a w kuchni używane są świeże, ekologiczne produkty. Można tam spróbować m.in. “flaczków” z boczniaków, kukurydzianego makaronu z warzywami, sałatki warzywnej na ciepło z jarmużem. Na deser polecamy pudding jaglany z owocami, szarlotkę bezglutenową z jagodami goi albo polentę kukurydzianą z owocami leśnymi. Dzięki otwartości szefa kuchni istnieje możliwość skomponowania dania według indywidualnych preferencji.

 Inaczej 1 (800x533)

Pizzeria Rynek 5

Pizzeria Rynek 5 to kameralne miejsce w samym sercu malowniczej starówki Lublina. Od niedawna włoską pizzę w tym lokalu możemy zjeść z dodatkiem wegańskiego sera! Ciekawe kombinację roślinnych dodatków zaskakują i każdorazowo są odkryciem w bogactwie smaków świata roślin. Miła obsługa, wyjątkowe miejsce, pyszna pizza i to 100% wegańska.

 pizzeria (800x545)

Jesteś z Lublina? Prowadzisz restaurację i chciałbyś przystąpić do naszej kampanii? A może jako klient masz swój ulubiony lokal i nie możesz w nim znaleźć swoich ulubionych potraw, a chciałbyś pomóc nam w kampanii? W takim wypadku zachęcamy do kontaktu z nami.

 
Paulina Furtak
21.05.2015
P.S. Już 31 maja widzimy się na lubelskiej Veganmanii!