Jako organizacja nadal jesteśmy dzieckiem, które jeszcze wiele musi się nauczyć. Otwarte Klatki dopiero zaczęły pewnie stawiać kroki.
Jesteśmy tym bardziej wdzięczni, że zdecydowałaś się/zdecydowałeś się nam zaufać i wspierać naszą pracę na rzecz zwierząt.
Oto jak wykorzystaliśmy pieniądze ze składek członkowskich i darowizn w 2014 roku: panel-otwarteklatki.ok.k8s.dance/otwarte-klatki-podsumowanie-roku/
Mamy też sporo planów:

  • będziemy jeszcze intensywniej promować roślinne gotowanie we wszystkich miastach, w których działają nasze grupy,
  • wyposażymy stoiska w sprzęt multimedialny, dzięki któremu łatwiej nam będzie pokazać jak wyglądają realia hodowli zwierząt,
  • przeszkolimy aktywistów do jeszcze lepszego działania na rzecz zwierząt, oraz stworzymy grupy w kolejnych 4 miastach,
  • przekonamy kilkaset nowych lokali do wprowadzenia roślinnych opcji, ponieważ wierzymy, że ludzie będą częściej wybierać posiłki bez składników odzwierzęcych, jeśli to stanie się łatwiejsze,
  • podpiszemy umowy z kolejnymi sklepami, które zobowiążą się do niesprzedawania futer,
  • rozpoczniemy kolejną kampanię na temat hodowli przemysłowej zwierząt, ale będziemy nadal kontynuować te, które zaczęliśmy wcześniej (cenafutra.info, jakonetoznosza.pl)
  • będziemy współpracować z mediami, żeby informacje na temat realiów chowu przemysłowego trafiały do jak najszerszego grona odbiorców,
  • rozpoczniemy kampanię wegańską skierowaną specjalnie do mężczyzn,
  • stworzymy grupę badawczą, która będzie dbała o to, żebyśmy jak najskuteczniej działali na rzecz zwierząt,
  • przeszkolimy inspektorów, którzy będą dokonywać interwencji na fermach przemysłowych. W uzasadnionych przypadkiach będziemy kierować zawiadomienia do prokuratury. Chcemy, żeby sądy zaczęły traktować okrucieństwo wobec zwierząt hodowlanych jak każdy inny przypadek znęcania się nad zwierzętami.

Jesteśmy gotowi do działania w przyszłym roku. Szczegółowe plany podzielone są na kwartały i składają się na dokument, który ma już 17 stron.
Od Twojej pomocy zależy, czy uda nam się to wszystko osiągnąć.
Zwierzęta potrzebują naszego działania!


Składka członkowska wynosi 20 złotych i można ją wpłacać przelewem na konto:
81 2030 0045 1110 0000 0257 1960
Stowarzyszenie Otwarte Klatki
ul. Fredry 5/3A
61-701 Poznań
tytuł przelewu: Składka członkowska
Warto zdecydować się na zlecenie stałego przelewu, większość naszych członków wspierających zdecydowała się w ten sposób uniknąć konieczności każdorazowego pamiętania o robieniu przelewu.
Dziękujemy! 
a0ea_do_2

Dobrusia Karbowiak w imieniu całego Stowarzyszenia Otwarte Klatki