Spółka LPP, zarządzająca markami Reserved, Tallinder, Mohito, Cropp, House czy Sinsay zrezygnowała ze stosowania naturalnych futer w swoich kolekcjach! Począwszy od bieżącego sezonu jesień/zima 2016, kolekcje tych 6 marek są ich całkowicie pozbawione.
Na decyzję LPP wpłynęły oczekiwania konsumentów, dla których prawa zwierząt mają coraz większe znaczenie. i LPP w ten sposób dołączyła do międzynarodowej kampanii Fur Free Retailer – Sklepy Wolne od Futer.

Sieć LPP zarządza niemal 1700 salonów ulokowanych nie tylko w Polsce, ale też m.in. w Europie Środkowo-Wschodniej, Niemczech czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Spółka obecna jest w sumie w 18 krajach na świecie.

Decyzja LPP o przystąpieniu do kampanii Sklepy Wolne od Futer oznacza, że w ich kolekcjach nie pojawią się już nigdy naturalne futra w żadnej formie, także jako dodatki i obszycia zimowych kurtek. Spółka podpisała w tej kwestii porozumienie z naszym stowarzyszeniem.

Mając na uwadze coraz większą świadomość dotyczącą kwestii ochrony praw zwierząt oraz oczekiwania naszych klientów w tym obszarze, a także wyzwania dotyczące redukcji wpływu, jaki nasza działalność wywiera na środowisko naturalne, podjęliśmy decyzję o całkowitej rezygnacji z wykorzystywania naturalnych futer w ofercie wszystkich naszych marek – tłumaczy decyzję Marta Chlewicka, rzeczniczka prasowa LPP.

Trend rezygnacji z naturalnych futer jest coraz bardziej widoczny. Do kampanii Sklepy Wolne od Futer przystąpiło już ponad 300 firm i projektantów. Do najbardziej znanych należą ZARA, Topshop, H&M, COS, Marks & Spencer czy Asos, ostatnio z futer zrezygnował także Hugo Boss i Armani. Każdy, kto przystępuje do akcji, podpisuje pisemne zobowiązanie niesprzedawania futer oraz dodatków futrzanych.