W Hiszpanii rozpoczął się proces czterech mężczyzn oskarżonych o znęcanie nad zwierzętami.

Pracownicy jednej z ferm świń nakręcili film, na którym biją ciężarne maciory metalowymi prętami w głowę, a następnie dźgają je mieczami. Po zabiciu zwierząt mężczyźni wydobyli z nich wciąż żyjące prosięta.
Film został nakręcony w 2012 roku na farmie El Escobar w miejscowości Fuente Alamo w Murcji przez jednego z pracowników. Czterech widocznych na nim mężczyzn zostało aresztowanych.
Javier Moreno, jeden z założycieli organizacji Animal Equality, stwierdził, że cierpienie tych zwierząt jest porównywalne do tego, jakie przeżywaliby ludzie w takiej sytuacji.

Przeczytaj także: Gdyby rzeźnie miały szklane ściany

Prokuratora wniosła o rok więzienia dla każdego mężczyzny i 3 lata zakazu pracy ze zwierzętami. Kara będzie trudna do wyegzekwowania, ponieważ mężczyźni wcześniej nie byli karani.  Najbardziej prawdopodobny jest wyrok w zawieszeniu. Animal Equality zebrało już ponad 66000 podpisów pod petycją żądającą odpowiedniego ukarania pracowników fermy.

Okrucieństwo na fermach hodowlanych oraz w rzeźniach jest niestety codziennością na całym świecie.

Potwierdza to ostatnie śledztwo przeprowadzone przez polskie organizacje: Inicjatywę na Rzecz Zwierząt BASTA! oraz Fundację Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!. Prokurator bada sprawę znęcania się nad zwierzętami w ubojni w Witkowie koło Stargardu.
Pracownicy Agrofirmy Witkowo kopali i bili zwierzęta młotkiem, a także razili je prądem we wrażliwe części ciała, co zostało udokumentowane na filmie (uwaga, sceny drastyczne):

Rzeźnia w Witkowie from liberation on Vimeo.

Źródła: thesun.co.uk

basta.szczecin.pl