Jest nam niezmiernie miło oficjalnie ogłosić, że Stowarzyszenie Otwarte Klatki dołączyło do jednej z najstarszych organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt na poziomie Unii Europejskiej – Eurogroup For Animals.


big_1397043862Eurogroup for animals
Eurogroup For Animals od 1980 roku działa w Brukseli jako głos doradczy Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej, lobbuje wśród europosłów na rzecz lepszej ochrony prawnej zwierząt oraz raportuje na temat poziomu dobrostanu zwierząt w państwach członkowskich. Razem z takimi organizacjami jak Compassion in World Farming, World Animal Protection, Vier Pfoten czy Royal Society for Prevention of Cruelty to Animals będziemy działać na rzecz ochrony zwierząt w Europie.

Reineke Hameleers, dyrektor Eurogroup For Animals: „Jest nam niezwykle przyjemnie przywitać Otwarte Klatki w rodzinie Eurogroup For Animals. Polska jest ważnym krajem w naszych staraniach o polepszenie dobrostanu zwierząt w Unii Europejskiej. Jestem absolutnie pewna, że obecność Otwartych Klatek w Eurogroup For Animals będzie korzystna dla obu stron, a przede wszystkim dla zwierząt zarówno w Polsce, jak i w całej Europie”.

To dla nas ważny krok i duża szansa. Sukces, którego współautorami są wszyscy, którzy nas wspierają. Mamy nadzieję, że przełoży się również na jeszcze bardziej efektywne działanie dla zwierząt.
6.07.2015