Dziękujemy za to, że pomagaliście nam w roku 2014.
Ta lista to tylko część zadań, które udało nam się zrealizować dzięki Wam.
Materiały pokazujące realia hodowli przemysłowej w Polsce trafiły na łamy największych gazet w Polsce i zostały pokazane w programach o bardzo dużej oglądalności (m.in. Dzień Dobry TVN, Gazeta Wyborcza, Wprost)
Prowadzimy kampanie na temat przemysłowej hodowli zwierząt i diety roślinnej:

– Stworzyliśmy 5 wegańskich ebooków, które ściągnęło już prawie 10 000 osób!
– Wydrukowaliśmy 10 000 egzemplarzy przewodnika dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kuchnią roślinną. Przewodnik jest dostępny również w wersji elektronicznej.
Przeszkoliliśmy grupy lokalne w 10 miastach. Teraz dbamy o to, żeby akcje dotyczące zwierząt hodowlanych odbywały się regularnie w 10 największych miastach w Polsce. Przeprowadziliśmy też zjazd szkoleniowy dla członków Otwartych Klatek, żeby jeszcze lepiej działać na rzecz zwierząt.
– Powstał vlog kulinarny – “Otwarte Klatki gotują”, który jest kolejnym pomysłem na wsparcie dla osób, które chcą przejść na dietę roślinną.
– Nasze filmy na temat przemysłowej hodowli zwierząt oraz kuchni roślinnej obejrzało już ponad 400 000 osób.
– Zorganizowaliśmy festiwal Veganmania w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. We wszystkich miastach frekwencja była imponująca!
Sfinansowaliśmy badania opinii publicznej. Dowiedzieliśmy się co Polacy myślą na temat zakazu hodowli zwierząt na futro (większość chce zakazu!) i jak często przeciętny Polak je posiłki bezmięsne kiedy je poza domem (tylko ⅓ badanych zawsze je mięso, kiedy je poza domem, większość osób przynajmniej czasami woli wybierać opcje bezmięsne).
– Prowadziliśmy monitoring ferm futrzarskich oraz oferowaliśmy wsparcie mieszkańcom, którzy walczą z przemysłem futrzarskim.
– Wprowadziliśmy 17 nowych marek odzieżowych do kampanii Sklepy Wolne od Futer.
– Współpracujemy z zagranicznymi organiazacjami. Koordynatorzy kampanii z Otwartych Klatek uczestniczyli w zjeździe Fur Free Alliance, koalicji organizacji walczących o zakończenie przemysłu futrzarskiego.
– Nasze stoiska informacyjne pojawiły się na Woodstocku (jednym z największych fastiwali muzycznych na świecie), na wielu innych festiwalach oraz regularnie przez cały rok w 10 największych miastach w Polsce.
Wygraliśmy sprawę sądową o znęcanie się nad norkami przez pracownika fermy w Słajsinie
– wzięliśmy udział w konsultacjach społecznych na temat wpisania norki na listę gatunków inwazyjnych, oraz na temat zmiany warunków minimalnych utrzymania norki amerykańskiej
 Od TWOJEGO WSPARCIA zależy, co będziemy w stanie zdziałać w roku 2015!